Snapchat Snappables, Artırılmış Gerçekliği Oyunla Birleştiriyor

Snapchat Snappables, Artırılmış Gerçekliği Oyunla Birleştiriyor

Artırılmış gerçekliği sonuna kadar kullanan Snapchat, bu hafta iOS ve Android kullanıcılarıyla buluşacak yeni özellikle AR lensleriyle oyunu birleştiriyor.

Snapchat, artırılmış gerçekliği platformuna entegre etmekte ustalaşmış bir sosyal ağ olduğunu bir kez daha göstererek “Snappables” özelliğini duyurdu. Bu yeni lensler sayesinde kullanıcılar, arkadaşlarıyla artırılmış gerçeklik oyunları oynayabilecek. Oyunları oynayabilmek için dokunma, hareket ve hatta mimiklerden yararlanılıyor. Tanıtım videosunda da göreceğiniz gibi, bu oyunları oynayanlar, şekilden şekle girmek zorunda kalacak.

İstediği lensi seçen kullanıcı, oyuna başlayacak ve birlikte oynamak için arkadaşlarını davet edebilecek. Arkadaşlar, birbirlerinin kazandığı puanı geçmeye çalışacak ya da çoklu oyuncuların yer aldığı oyunlar karşılıklı olarak oynanabilecek.

Oyunlar arasında uzaylılarla savaşma, rock müzik grubu kurma, basketbol ve çok daha fazla seçenek yer alıyor. Platformun açıklamasına göre, kullanıcılar her hafta yeni lenslerle yepyeni oyunlarla buluşacak.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Snap'in Yeni Spectacles Gözlükleri Ortaya Çıktı 1,618 Creative Ad Works 8-9-10 Mayıs’ta Pazarlama Zirvesi’nde! →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.