Snapchat, Lensleri Satın Alma Deneyimiyle Birleştirdi

Snapchat, Lensleri Satın Alma Deneyimiyle Birleştirdi

Snapchat, “Shoppable AR” özelliğiyle, uygulamadaki lenslerle satın alma deneyimini kolaylaştırdı.

Snapchat, 2015 yılında Sponsored Lens özelliğiyle selfie’leri reklamlara dönüştürmüştü. Uygulama, şimdi de Shoppable AR özelliğiyle lensler üzerinden direkt olarak ürün satışına başladı.

Artık markalar, kullanıcıları Snapchat uygulamasında tutarken bir yandan da alışveriş döngüsü yaratabilecek. Shoppable AR ile bir lense direkt olarak kullanıcıların daha fazla bilgi alabilmek için ziyaret edebileceği web sitesi linkine ya da ürün satın almaya yönlendiren buton eklenebiliyor. Diğer seçenekler arasında uygulama yüklemek için link verme ve uzun formatta video tanıtımı yer alıyor. Bunların hepsi, uygulama içinde gerçekleştirilebiliyor.

Shoppable AR lensleri özelliğini kullanmaya başlayan markalardan Adidas, Deerupt koşu ayakkabısını; King, Candy Crush oyununu; kozmetik markası Clairol ise artırılmış gerçeklik güzellik ürünü denemesi satıyor.

Snapchat’te reklam veren markalar için fiyatta bir yükselme olmuyor. Eklenen yeni özellikler, uygulamayı hali hazırda reklam yapmak için kullanan markaların işini kolaylaştırıyor. Kullanıcıları uygulama içinde tutmak, satış sırasında ortaya çıkan pürüzleri biraz olsun azaltırken, daha organik bir şekilde reklam yapabilme ve ürün satmayı mümkün hale getiriyor. Tabii Snapchat için de kullanıcıların uygulama içinde uzun süre kalması ve markalarla buradan etkileşime geçmesi avantajlı oluyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← İnnova'nın Sosyal Medya Konkurunu Kazanan Red and Grey Oldu! Makyol, Dijital İletişim Ajansını belirledi →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.