Snapchat 60 Milyon Dolarlık Yatırım Aldı!

Snapchat 60 Milyon Dolarlık Yatırım Aldı!

iPhone’un en hızlı gerçek zamanlı fotoğraf paylaşım uygulaması Snapchat, 60 milyon dolarlık yatırım alarak değerini 800 milyon dolara yükseltti. Facebook için korkulu bir rüya haline gelen Snapchat, bugüne kadar toplamda 75 milyon dolarlık yatırım aldı.

Snapchat geçtiğimiz hafta yaptığı açıklama ile IVP (Institunional Venture Partners), Benchmark Capital ve General Catalyst gibi büyük yatırım şirketlerinden toplamda 60 milyon dolarlık yatırım aldığını açıkladı. Firma aldığı bu yatırım ile birlikte bu yıl daha da güçleneceğe benziyor.

Aralık ayından Nisan’a kadar paylaşım sayısı günde 50 milyondan 150 milyona çıkan Snapchat uygulamasında firmanın açıklamasına göre şuan günde 200 milyon fotoğraf paylaşılıyor.  Uygulamada kullanıcılar tarafından mesaj olarak gönderilen fotoğraflar 10 saniye içinde kendi kendine silinebiliyor ve ne kullanıcının kendi telefonunda ne de karşı tarafın telefonunda kalıyor.

snapchat yatırım aldı

Araştırmalara göre son 2 yılda Facebook’ta fotoğraf paylaşımı yavaşlarken Snapchat uygulamasıyla fotoğraf paylaşımı Instagram ve Facebook’u geride bırakacak hızda ilerliyor.

Snapchat ne kadar yatırım alırsa alsın Facebook hala en büyük sosyal paylaşım sitesi olma özelliğini sürdürüyor. Fakat yine de Snapchat paylaşım oranları nedeniyle Facebook’un da bazı önlemler almaya başlaması da muhtemel görünüyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Google’ın Yeni Projesi: Project Loon Apple Yeni Mac Pro’yu Tanıttı! →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.