Snapchat, 3D AR Bitmoji’yi ve Sky Filters’ı Yayınladı

Snapchat, 3D AR Bitmoji’yi ve Sky Filters’ı Yayınladı

Snapchat, yeni 3D Artırılmış Gerçeklik (AR) lensi Bitmoji’yi ve snap’lerde gökyüzüne farklı özellikler kazandırabilen ‘Sky Filters’ı yayınladı. 

6 yıl önce hayatımıza giren Snapchat, sosyal medyayı kullanış biçimimizi büyük ölçüde değiştirdi ve günlük olarak kullandığımız diğer bazı popüler sosyal medya uygulamalarını da etkiledi.

3D AR Bitmoji, snap’le bütünleşiyor ve kullanıcının etkileşime geçmesini sağlıyor. Bitmoji lensi ölçekleme, sürükleme, iki parmak ucu dokunuşuyla yakınlaştırıp uzaklaştırma yapabilmeyi sağlıyor. Kayıt butonuna basıldığında ise seçtiğiniz üç boyutlu Bitmoji animasyonu, çevredekilere göre hareket etmeye başlıyor. Örneğin, elinizi kameranın önüne getirirseniz, Bitmoji karakteri elinize oturuyor.

snapchat-bitmoji

Snapchat, 3D AR Bitmoji’nin yanı sıra Sky Filters’ı da duyurdu. Snap’lerdeki gökyüzünü otomatik olarak algılayarak filtre uygulayan Sky Filters’ın gün batımı, gökkuşağı, bulut gibi daha pek çok gökyüzü şablonlarıyla ortaya etkileyici ve heyecan verici değişiklikler, renkli efektler ortaya çıkıyor. Yeni filtreler, bu hafta kullanıma açılacak ve günlük olarak değişecek.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Sağlık Takibi Yapan Geçici Dövme Dubai, İlk Otonom Uçan Taksi Projesini Başarıyla Test Etti →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.