Sketch ve Principle ile Etkileşim Tasarımı Atölyesi SALT Galata’daydı

Sketch ve Principle ile Etkileşim Tasarımı Atölyesi SALT Galata’daydı

-99 design studio’nun düzenlediği etkinliğe 60’tan fazla tasarımcı katıldı.

Geçtiğimiz Temmuz ayında Design & Prototyping Meetup grubu organizasyonu ile SALT Galata’da gerçekleştirilen Sketch Meetup Turkey’in ardından gelen ikinci etkinlik, dün akşam yine SALT Galata’da düzenlendi.

Ajansın kurucusu ve kreatif direktörü Alaa Alnuaimi ilk etkinliğin özeti ile giriş yapıp, Sketch ve Principle uygulamaları ile yarattıkları yeni çalışma ekosisteminden bahsetti. Sketch ekibinden topluluk yöneticisi Galya Iliyev’ın canlı olarak bağlantısı ile -99 ve Sketch’in ortaklığına, uygulamanın arayüz tasarımcılarına sunduklarına değinildi.

Etkinliğin ikinci bölümünde ajansın sanat direktörü Çağrı Yurtbaşı, Sketch uygulaması ile sıfırdan tasarladığı mobil moda uygulamasını Principle ile nasıl daha interaktif konuma getirip, müşteri ve kullanıcı memnuniyetinde kalıcı çözümler üretilebileceğini aktardı.

99-sketch-design-bulten-2

 

2 saate yakın süren eğitimin ardından yapılan çekiliş ile 3 katılımcıya ücretsiz Sketch lisansı hediye edildi. Büyük ilgi gören etkinliğin üçüncü ayağı için detaylar yıl sonuna doğru netleşecek.

-99 design studio, yerel ve uluslararası alanlarda önemli başarılar elde etmiş bir dijital tasarım ajansı. A101, Arçelik Grubu, Beko, Nike, Vakko ve Vatan Bilgisayar gibi pek çok müşterisine UI ve UX konusunda yaratıcı çözümler sunuyor. Ajans ile ilgili daha detaylı bilgiye minus99.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Marketing Meetup Intelligence İçin Geri Sayım Başladı! Uzakrota Travel Summit’17’nin Konuşmacıları Belli Oldu →

Yazar Hakkında

Şenay Elvan Duman
Şenay Elvan Duman
Elvan, Ege Üniversitesi Reklamcılık bölümü mezunu. İzmir'de sektörle ilgili deneyimler kazanan Elvan, DijitalAjanslar.com'da İçerik Yazarı ve Müşteri Temsilcisi olarak kariyerine devam ediyor.