Sınır Tanımayan Billboardlar

Sınır Tanımayan Billboardlar

Reporters Without Borders, ifade özgürlüğünün tehdit altında olduğu ülkelerdeki susturulan gazetecilerin sesi olan bir kampanya yarattı.

Google Maps’teki yasal bir boşluktan yararlanan Reporters Without Borders (Sınır Tanımayan Gazeteciler), etkisi büyük olan yeni bir tür reklamcılık yarattı. İfade özgürlüğünün tehdit altında olduğu ülkelerde yer alan billboardların üstündeki mesajlar, Åkestam Holst iş birliğiyle sansürlenerek susturulan gazetecilerin sesi oldu.

Sıfır medya bütçesiyle hazırlanan küresel çaptaki “Billboards Beyond Borders” (Sınır Tanımayan Billboardlar) dijital reklamcılık hakkında yeniden düşünmeye davet ederken, Google Maps’e de yeni bir amaç kazandırıyor.  Aynı zamanda, fiziksel ve dijitaldeki sınırların bulanıklaştığı bir dönemde yeni pazarlama fırsatlarına da kapı aralıyor. Billboards Beyond Borders, insanlara içinde yaşadıkları dünyada daha özgür olma fırsatı veriyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Whiskas’tan Meraklı Kediler ve Sahipleri İçin Hikaye Kitabı Mobil Bankacılık Şifresini Unutanlara Yapı Kredi’den Retina ID →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.