Şiddet Ve Sex Her Zaman Satar!

Şiddet Ve Sex Her Zaman Satar!

Reklamcılık tarihinin değişmeyen olgusu, insanların duygularına hitap etmenin en çarpıcı örnekleri: Şiddet ve Sex!

Evet, bu durum senelerdir geçerli. Özellikle son senelerde sosyal medyanın yükselişi ile bu değişmez gerçek gittikçe etkisini artırarak hayatımızın bir parçası olmaya devam ediyor.

Biting Elbows’un son klibi, kan sıçratan Ouentin Tarantino tarzından yararlanmış. Bütün sahnelerin tek bir açıdan alındığı ve iyi/kötü adamların rehin olarak tuttuğu bir Rambo’nun olduğu bir role-play oyunu gibi… Ana karakter ateş ediyor, yumrukluyor, tekme atıyor, bıçaklıyor ve yine ateş edip önüne çıkan herkesi bitiriyor.

Aslında konsept tanıdık, eğer önceden Counterstrike oynadıysanız grafikler size yabancı gelmeyecektir.

10 milyondan fazla tıklanmasının sebebi tam da önceden gösterilenleri göstermek ve şiddetin her zaman işe yaradığını kanıtlamak. Can alıcı bir sahnede sex kokan bikinili kızların olması ve bu kareyi video’nun ilk karesi olarak kullanmaları da izlenme oranlarını süphesiz artırmış…

Pazarlamacı olarak bunu beğenseniz de beğenmeseniz de, estetik üstünlüğün ikinci planda kaldığını kabul etmelisiniz. Tartışmanın asıl sebebi bunun organik bir viral video mu yoksa marka destekli mi olduğu…

Ürün olarak iki kere votka yerleştirildiği görülüyor; bir tanesi başlangıçta bir tanesi de bitişte…İlk olarak, POV karakter votkayı yaralarını temizlemek için kullanıyor, diğeri ise uçakta… Ürün yerleştirmeler ustaca yapılmış. Eğer bu kısmı anlatmasaydık ilk izleyişinizde muhtemelen sizler de bunu fark etmeyebilirsiniz.

Fakat 10 milyon tıklama alıp, eleştirmenler, akademisyenler ve pazarlamacılar sizin videonuz hakkında konuşmaya başladığı zaman detaylar ortaya çıkıyor.

Bu sefer detay; marka…

Söylenenlere göre ürünlerini tanıtmak isteyen bir firma bu müzik videosuna sponsor olmuş.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Sigara Karşıtı Reklam Kampanyaları Chrome Maze: Müthiş Bir Chrome Deneyi →

Yazar Hakkında

Pelin Gülcan
Pelin Gülcan
ODTÜ Eğitim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği'nde Lisans eğitimini tamamladıktan sonra Yeditepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Radyo, Sinema ve Televizyon Bölümü'nden mezun oldu. Pelin, DijitalAjanslar.com'un içeriklerini koordine ediyor ve sosyal medya iletişimini sürdürüyor.