Siber Zorbalığa Uğrayan Çocukların Sesi Olan Shazam Kampanyası

Siber Zorbalığa Uğrayan Çocukların Sesi Olan Shazam Kampanyası

Shazam için hazırlanan kampanya, internette siber zorbalığa uğrayan ve bunu dile getiremeyen çocukların sesi oluyor.

Singapur’da yaşayan, ergenlik çağına erişmiş her 9 çocuktan 1’i internette siber zorbalığa maruz kalıyor ve yarısı bu durumdan kimseye bahsedemiyor.

Bu çocukların sesini duyurmak isteyen Shazam, MullenLowe Singapore’la bir araya gelerek “Unmute Daniel” kampanyasını hazırladı. Dijital kampanyanın başrolündeki karakter Daniel, siber zorbalığa sıklıkla maruz kalan fakat ailesine ya da arkadaşlarına bu durumdan söz etmeyen çocukları simgeliyor.

Şehirdeki dijital panolara yerleştirilen Daniel, insan kulağının işitemeyeceği bir frekanstan konuşuyor. Daniel’ın bu durumu yaşayan bütün çocuklar adına yaptığı konuşmayı duyabilmek için Shazam uygulamasını kullanmak gerekiyor. Ses, dinlenip analiz edildikten sonra kampanyaya ait unmute.sg sayfasına yönlendiriyor ve siber zorbalık kurbanı Daniel’ın bakış açısından çocukların internette nasıl olumsuz deneyim yaşadığı anlatılıyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Westworld’ün 2. Sezon Tanıtımı İçin Geliştirilen Sosyopat Robot Fred Yaratıcı CV Örnekleri →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.