Paris Sorbonne Üniversitesi’nden Sertifikalı 'Stratejik Marka Yönetimi & Marka Çevikliği Sertifika Programı' Başlıyor!

Paris Sorbonne Üniversitesi’nden Sertifikalı  'Stratejik Marka Yönetimi & Marka Çevikliği Sertifika Programı' Başlıyor!

BMI Business School ve IAE Paris Sorbonne Business School iş birliği düzenlenen ve sektörden yoğun ilgi gören “Stratejik Marka Yönetimi & Marka Çevikliği Sertifika Programı” yeni dönemi tarihi belli oldu.

Pazarlama, marka yönetimi, marka çevikliği gibi alanlarda en az 5 yıl deneyim sahibi iş dünyası profesyonellerini, günümüz iletişim stratejileri konusunda yetkin ve stratejik kararlara yön verebilen orta ve üst düzey yöneticiler olarak geliştirmeyi hedefleyen eğitim programı, yeni dönemini Eylül 2021’de Online olarak gerçekleştirecek.

Dijital dünya’da değişen rekabet koşulları, kurumların ve markaların pazarlama anlayışlarını ve marka yönetimini geliştirmelerini zorunlu kılmış durumda. Bir markanın güçlü ve finansal açıdan başarılı olması için, marka vaatlerine sadık kalırken güncel ve vizyon sahibi olması gerekir. Özgünlük ve adaptasyonun bu ideal karışımı – marka çevikliği olarak günümüzde ortaya çıkıyor. Tarihsel olarak en iyi markalar piyasa koşullarına uyum sağlayabilen markalar olmuştur. Ancak 2021 yılında Marka Çevikliği bir rekabet avantajı değil hayatta kalma kalma özelliği haline geldi.

Program hakkında detaylı bilgi için linki ziyaret edebilirsiniz.


Markaların neden çevikliğe ihtiyacı var?

Günümüzde bu adaptasyon penceresi önemli ölçüde daraldı. 2021 yılı getirdikleri ile beraber marka çevikliğini, tüm markalar için temel iş yetkinliği olarak talep etti. Küresel salgınlar, ekonomik çöküşler ve sosyal çevre değişimleri markaların, belki de aylar ve yıllar boyunca hazırlayarak uygulayacağı stratejileri günler ve haftalar içinde yapmasına sebep oldu.

Piyasalar dönüşüme gitti ve acil iş müdahalelerine ihtiyaç duyuldu. Kurumlar iletişim, dağıtım, sipariş ve bilgilendirme süreçlerini çeşitli teknolojiler ile entegre haline getirdi. Bu geçişlerde sorumluluk kurumun ilgi alanlarında çalışan iş dünyası profesyonellerine düştü. Doğru vizyon ve güncel bilgi birikimine sahip çalışanları olan firmalar, bu durumu rekabet avantajına çevirdi.


Marka Yönetimi ve Marka Çevikliği kazanmak

Marka yönetimi ve marka çevikliği alanında global örnek ve güncel trendleri takip eden, uygulamaya yönelik bir eğitim programına ihtiyaç duyulduğunu tespit eden BMI Business School, marka yaratmak konusunda öncü ülkeler arasında yer alan Fransa’nın en önemli üniversitesi Paris Sorbonne ile iş birliği kurarak, uluslararası bir sertifika programı başlattı.

“Stratejik Marka ve Marka Yönetimi Sertifika Programı” BMI ve IAE Paris Sorbonne Business School işbirliğinde, üçüncü dönemini Eylül’de online olarak gerçekleştiriyor. Marka Yönetimi ve Marka Çevikliği konusunda en güncel trendlerin inceleneceği, pazarlama yöneticileri arasında bilgi ve deneyim paylaşımı ortamı sunan eğitim, Paris Sorbonne Üniversitesi’nin akademisyen kadrosu ve Türkiye’nin lider markalarının yöneticilerinin katılımı ile gerçekleşecek.

Stratejik Marka Yönetimi Sertifika Programı'nın amacı; pazarlama ve marka yönetimi alanında en güncel uygulamaları, yeni nesil yöntemleri ve iletişim stratejilerini, değişen tüketici davranışları, rekabet ortamı ve dijitalleşme sürecinin etkileri doğrultusunda inceleyerek, katılımcılarını güncel dünya trendlerine hakim ve stratejik vizyon sahibi pazarlama profesyonelleri olarak üst düzey yönetici koltuklarına hazırlamaktır.

Dijital Dünya’da marka yönetimi ve marka çevikliğinin, yeni metotları ve güncel trendlerinin kapsama alındığı, toplam 6 gün sürecek olan bu online sertifika programında katılımcılar, stratejik marka yönetimi ve marka çevikliği konularında kendilerini geliştirme ve güncelleme fırsatı yakalayacaklar.

Programın eğitmen kadrosunda; Dr. Geraldine Michel (Paris Sorbonne University), Dr. Valerie Zeitoun (Paris Sorbonne University), Alper Ergenekon (Turkcell – CMO), Zeynep Verda Duysak (Yıldız Holding – CMO), Munir Kundakçı (Microsoft – CMO), Nazım Erdoğan (Sahibinden.com – CMO), Zeynep Yalım Uzun (Arçelik Group – CMO), Özgür Süslü (Tofaş – CMO), Dr. Cüneyt Devrim (Havas İstanbul – CEO), Yiğit Gülbaş (Yapı Kredi – Bireysel Bankacılık Grup Direktörü), Tarık Bayar (Reckitt Benckiser – Marketing Director) - de yer aldığı güçlü eğitmen kadrosunu detaylı incelemek için tıklayınız.

Online Dönemde - Eğitim programı, 6 Gün belirlenen saatlerde online seanslar olarak gerçekleştirilecek, eğitmen kadrosu tarafından yapılacak olan eğitim sunumlarının yanı sıra, güncel ve başarılı örnekler katılımcılarla birlikte incelenecek, soru-cevap ve tartışma kısımları ile interaktif sanal sınıf ortamı yaratılacak, ayrıca deneyim, bilgi paylaşımı ve networking seansları yapılacaktır.

Eğitim programı, pazarlama, marka yönetimi, halkla ilişkiler, iletişim ve benzeri alanlarda deneyimli iş dünyası profesyonellerini, strateji, dijital dünya ve pazarlama iletişimi alanlarında geliştirmek, güncellemek ve ilham vermek için tasarlanmıştır. Programa öncelikle ilgili alanlarda deneyim sahibi, kurumlarında orta – üst düzey yönetici olarak çalışan veya yönetici adayı olarak gösterilen iş dünyası profesyonelleri kabul edilmektedir.

Bununla birlikte, programa ilgili alanlarda kendilerini geliştirmek isteyen satış, teknoloji, finans gibi diğer departmanlardaki orta – üst düzey yöneticilerin, işletme sahipleri, yönetim kurulu üyeleri, genel müdürlerin, ve yönetim – pazarlama alanında danışmanlık / hizmet sunan profesyonellerin de katılımı kabul edilmektedir

Programın sonunda katılımcılar IAE Paris Sorbonne Business School tarafından hazırlanan resmi “Strategic Brand Management & Brand Agility” sertifikası ve BMI tarafından Executive Education sertifikası olmak üzere çift sertifikaya hak kazanacaklardır. Eğitim hakkında detaylı bilgi almak ve başvuru için www.bmieducation.com/executive-education/sorbonne-marketing-executive-education sayfasındaki iletişim bilgilerini kullanabilirsiniz.

İlgili Haberler

ROIAkademi İkinci Dönem Başvuruları Açıldı!
ROIAkademi İkinci Dönem Başvuruları Açıldı!
Devamını Oku >
LinkedIn Algoritmasını Çözme Rehberi
LinkedIn Algoritmasını Çözme Rehberi
Devamını Oku >
En Popüler Online Dijital Pazarlama Sertifikaları
En Popüler Online Dijital Pazarlama Sertifikaları
Devamını Oku >
10 Eğitmenle 50 Saat Süren Dijital Pazarlama Eğitimi Başlıyor
10 Eğitmenle 50 Saat Süren Dijital Pazarlama Eğitimi Başlıyor
Devamını Oku >
Digital Excellence Sertifika Programı İle Dijital Mükemmelliği Yakalayın
Digital Excellence Sertifika Programı İle Dijital Mükemmelliği Yakalayın
Devamını Oku >
Brainworks Academy Digital Thinking & Technology temasıyla Meetup düzenliyor.
Brainworks Academy Digital Thinking & Technology temasıyla Meetup düzenliyor.
Devamını Oku >
ZEO Agency ve Analytics Akademi Eğitimde İşbirliği Gerçekleştirdi
ZEO Agency ve Analytics Akademi Eğitimde İşbirliği Gerçekleştirdi
Devamını Oku >
Webolizma Dijital Akademi / Google AdWords & Analytics Eğitimi Ankara’da Başlıyor
Webolizma Dijital Akademi / Google AdWords & Analytics Eğitimi Ankara’da Başlıyor
Devamını Oku >