Serbest Koşucuların İstanbul’da Avrupa’dan Asya’ya Geçiş Serüveni

Serbest Koşucuların İstanbul’da Avrupa’dan Asya’ya Geçiş Serüveni

Canon ve serbest koşu ekibi Storror, Avrupa’yla Asya kıtalarını birbirine bağlayan İstanbul’u, serbest koşu parkuruna çevirdi.

Canon Europe, VCCP ve Parkour Clothing’in de kurucusu olan Storror’dan 5 sporcuyla bir araya gelerek, Avrupa’dan Asya’ya geçilen bir serbest koşu parkuru yarattı. Spor fotoğrafçısı Samo Vidic, Canon’un EOS 1DX Mk 11, EOS M50, EOS 5D Mark IV ve EOS C200 makinelerini kullanarak bu hareketli çekimi kaydetti.

Crossing Continents” (Kıtaları Aşmak) kampanyasının çekimleri, Avrupa ve Asya’yı birbirine bağlayan İstanbul’da yapıldı. Görüntüler arasında Avrupa yakasından, Süleymaniye’nin kubbeleri, Galata Köprüsü; Asya yakasından ise Haydarpaşa Limanı yer alıyor. Galata Köprüsü’nden bir feribotun üstüne, oradan da bir tekneye atlayan koşu ekibi, kendini Haydarpaşa Limanı’nda buluyor. Etraftaki insanlar, gördükleri karşısında şaşkınlıklarını gizleyemiyor.

Storror, sosyal medyada sadık bir izleyici kitlesine sahip. Yalnızca YouTube kanallarını, 1 milyonun üzerinde kişi takip ediyor.  Sporcular, yıllardır 78 ülkeyi dolaşarak yaptıkları serbest koşuları kaydedip, video materyalleri arasına ekledi. Storror’dan Drew Taylor ise Benedict Cumberbatch’in başrolünde oynadığı Kingsman 2: The Golden Circle ve Dr. Strange gibi filmlerde koreograf olarak görev aldı.

Kampanya, sosyal medyada #liveforthestory etiketiyle destekleniyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Direksiyon Başına Geçen Suudi Arabistanlı Kadınlar Tarihi Yeniden Yazacak Ronaldo ve Karar Verirken Onu Etkileyen Bilinçaltı Ronaldon’t →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.