31 Tem 23
menu icon SEO & SEM menu icon D/A

Seo Hizmeti Nedir? Başarı Hikayeleri ile SEOArt!

Seo Hizmeti Nedir? Başarı Hikayeleri ile SEOArt!

Seo Nedir?

 

SEO (Search Engine Optimization) bir web sitesinin trafiğini organik olarak arttırmak için kullanılan teknik ve stratejilerin tümü olarak tanımlanabilir. Bu alanda verilen birden çok hizmet vardır ve bunların tümü seo hizmeti olarak adlandırılır.

 

Seo Hizmeti Neden Tercih Edilmeli?

 

SEO, kendi kendine öğrenerek ve araştırarak da yapılabilecek bir işlem olmasına rağmen, bu şekilde yapmak web sitenize faydadan çok zarar getirebilir. Web sitenizi geliştirmek isterken aslında iyi olan yanlarını baltalayabilirsiniz. Giderilmesi gereken eksik noktaları bulmak ve analiz etmek tecrübe ve bilgi gerektirir. Ayrıca araştırmak ve öğrenmek zaman alır, bu da diğer konulara ayırmanız gereken zamanı etkileyebilir. Bu nedenle, SEO çalışmaları bilgi sahibi kişiler tarafından yapılmalıdır. SEO için  kendi bünyenizde çalışan personellerinizden destek alabileceğiniz gibi ek bir bütçe ayırıp başka firmalara başvurarak tecrübeli ve profesyonel bir kadrodan hizmet de alabilirsiniz. SEO ile birlikte:

 

Site Trafiğinizi Artırabilirsiniz

 

Arama motorlarında üst sıralarda yer aldığınızda, ürünlerinizi veya hizmetlerinizi arayan kullanıcıların web sitenizi ziyaret etme olasılıkları da artacaktır. Çünkü genellikle kullanıcılar arama sonuçlarının ilk sayfasına odaklanır ve nadiren ikinci sayfayı incelerler. Dolayısıyla, üst sıralara yerleşmek, web sitenizin görünürlüğünü ve erişilebilirliğini artırarak potansiyel müşteri ve ziyaretçi sayısını artırabilir.

 

Görünürlüğünüz Artar

 

Ürün veya hizmetlerinizle ilgili anahtar kelimelerde üst sıralarda yer aldığınızda, markanız ilgili müşterilere daha fazla görünür olur. Kullanıcılar web sitenize giriş yapmasalar bile, adınızı arama sonuçlarında gördükleri için göz aşinalığı kazanırlar. Bu, marka bilinirliğinizi artırır ve potansiyel müşterilerin zihninde güven ve tanınabilirlik oluşturur. 

 

Güvenilirlik

 

Arama motorlarında üst sıralarda yer alabilmek için güvenilirlik gibi birçok faktörü sağlamak gerekmektedir. Bu nedenle, arama sonuçlarında üst sıralarda bulunan internet siteleri, kullanıcılar tarafından genellikle daha güvenilir bulunur. Çünkü arama motorları, kullanıcılara en uygun ve değerli içeriği sunmak amacıyla birçok kriteri değerlendirir ve sıralama yapar. 

 

Kaliteli Trafik

 

Doğru uygulanmış bir SEO stratejisi ile web sitenize kaliteli ziyaretçiler çekebilir  ve dönüşüm oranlarını arttırabilirsiniz.

 

Seo Hizmeti Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim?

 

SEO hizmeti alacağınız zaman:

 

  • Uzmanlık alanları neler?
  • Hangi hizmetleri sağlıyorlar?
  • Kaç yıldır hizmet vermekteler?
  • Hangi ekiplerle çalışıyorlar?
  • Size sonuç olarak neler sunuyorlar?Daha önce hangi şirketlerle işbirliği yapmışlar?
  • Sağlam referansları var mı?
  • Hizmet ne kadar süreyle sunuluyor?
  • Verdikleri sonuçlar hayal ürünü mü yoksa gerçekçi sonuçlar mı?
  • Raporlama süreçleri sağlıklı işliyor mu?

 

sorularının cevaplarına göre hareket etmelisiniz.

 

Peki Bir Seo Danışmanlık Firması Olan SEOArt Kimdir?

 

SEOArt 2016 yılında Oktay ÇOMAK tarafından kurulan, misyonu mevcut verilerden en iyi şekilde yararlanabilecek, anlayışlı ve güvenilir raporlar sunabilecek, yenilikçi teknolojiler geliştirerek dijital pazarlamacıların zorlukların üstesinden gelmesine yardımcı olabilecek bir hizmet sunmak olan bir kuruluştur. 

 

Hangi Firmalar SEOArt İle Çalışıyor?

 

SEOArt kuruluşundan bu yana TRT, Kariyer.net, Mynet, Sigortam.net, Neredekal.com, Acunmedya, Flormar, Modanisa, Çiçeksepeti, N11, Onedio, Teknosa, Obilet.com, Cimri.com, Emlakjet.com, Blutv, AHaber gibi sektörün otoritesi haline gelmiş sayısız firma ile birlikte çalışmış ve çalışmaya devam etmektedir.

 

SEOArt Hangi Hizmetleri Sunuyor?

 

SEOArt olarak Arama Motoru Optimizasyonu, SEO Veri Analizi, SEO Migration, Site Audit (CheckUp), İçerik Pazarlaması, İnternational SEO, İtibar Yönetimi, Dönüşüm Oranı Optimizasyonu gibi konularda hizmet verir. Ayrıca, sektöründe otoriter birçok firma ile de işbirliklerini sürdürmektedir.SEOArt’ın kadrosu, çalıştığı diğer firmalar, başarı hikayeleri ve daha fazlası için web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Etiketler: