SCOPE DIGITAL Altın Örümcek Ödülleri’nde 7 Dalda Finalde!

Ajans Haberleri, Haberler 12 Eyl 2019
SCOPE DIGITAL Altın Örümcek Ödülleri’nde 7 Dalda Finalde!

17.  Altın Örümcek Ödülleri’nde finalistler belli oldu. SCOPE DIGITAL 7 dalda, toplam 9 finalist proje ile bu yılda Altın Örümcek Ödülleri’nde yerini aldı.

Scope, Altınörümcek Web ödüllerinde başvurduğu tüm projeler ile finalist olmayı başardı. Finalist projeleri kısaca tanıtmaya çalışacağız.

Scope, site ziyaretçilerinin kullanıcı deneyimini zenginleştiren, en hızlı ve etkin erişimi akıllı menü ve diğer tasarım öğeleriyle tetikleyen UI/UX stratejileri sunduğu Tahincioğlu.com web sitesinde smart menü ile ziyaretçileri en hızlı şekilde en yeni kampanyalara ve satışı devam eden projelere yönlendirirken, Tahincioğlu All Star Basketbol sponsorluğu için düzenlenen All Star etkinliği öncesi ve eş zamanlı yayında bulunan BuOyundaSinirYok.com web sitesiyle de dinamik sosyal medya kampanyasını yönetmeyi amaçladı. 40 milyon kişiye erişen kampanyanın web sitesi ile sosyal medya takipçilerini de belli bir oranda arttırmayı başardı.

Scope, Dijital rekabetin çok yoğun olduğu tasarrufa dayalı alternatif finans sektöründe, Eminevim’in için yeni bir dijital plan oluşturdu. Markanın, dijital pazarlama planının ilk ve en önemli basamağını oluşturan eminevim.com websitesinde hedef kitleyi doğru okuyup, ürünleri, kurumsal yapısını ve kampanyaları doğru ve en hızlı şekilde aktaran dijital bir altyapı sağladı. Sitenin yayına girmesiyle beraber, marka hedef kitlesini, lead dönüşüm oranını ve web sitesinin trafiğini büyük oranda arttırdı.

MooF

Gayrimenkul & Yaşam Merkezleri dalında toplam 5 finalistin bulunduğu kategoride başvurduğu 3 proje ile finalist olarak bu yıl da yerini aldı. Bu projelerden ilki Rusya merkezli Esta Cons şirketi. Markanın dünyaya yayılmış projelerini, kurumsal yapısını ve proje detaylarının anlatıldığı estacons.com websitesi farklı UI/UX ile dikkat çekiyor. Alternatif gayrimenkul yatırım planları sunan Univa ise univa.com.tr web sitesiyle Dünya’da İngiltere’nin başını çektiği öğrenci evi yatırımını tanıtmayı amaçlayan bir projeye sahip. Birbirleri ile yarışan projelerin içerisinde Tahincioglu.com da bulunuyor.

Otomotiv ve Sanayi kuruluşu Yarış Kabin yariskabin.com.tr websitesi ile otomotiv ve üretim olarak yarıştığı iki dalda birden finalist olurken, ürünlerini ve üretim süreçlerini video içerikler ile ziyaretçilerine sunup marka algısını tek bir ürün grubundan bağımsız olarak diğer ürün gruplarına ve markanın diğer yeteneklerine da çekmeyi hedefledi.

Kıraça Holding’in web sayfası kiraca.com.tr ise holding yapısını, iştirakleri, yönetim kurulunu, başkanın mesajını ve ülkemizde üzerinde durdukları kurumsal değerleri, değer kattıkları sosyal sorumlulukları anlatan yeni web siteleri ile dijital dönüşüm süreçlerini başlatmış oldu.

MooF

Son olarak UCB Pharma’nın sosyal sorumluluk projesi ile Epilepsi Hastalığına dikkat çekmek ve doğru, arındırılmış bilimsel içerikler ile epilepsiicinbak.com portalında hasta ve hasta yakınlarının yanında olmayı amaçladı. Epilepsiicinbak.com portalında aynı zamanda sağlık profesyonelleri için de birçok modül ve profesyonellerin hayatını ve hasta iyileştirme süreçlerini destekleyen yazılımlar bulunuyor.

Her marka için farklı bir strateji ve her strateji için de Inspiring Analysis aşamaları ile yayına giren web siteleri, kampanyalara hızlı bir erişim ile bilgiye ulaşmalarını sağlarken diğer yandan da hedef kitle analizleri ile web sayfasının amacı doğrultusunda UX çalışmalarını modern ve özgün tasarımlara dönüştürüyor.

Scope, kurgularında her projede içerik ve ihtiyaçların farklı olması sebebiyle hedef kitle gruplarının alışkanlıklarını dikkate alırken bazı projelerinde ise bu alışkanlıkları değiştirebilen yöntemlere de yöneliyor. Bu süreçlerin sonunda web siteleri testler sonucunda yayına alınıyor.

Marka iletişimin merkezine öncelikli olarak dijitali konumlandıran Scope, yeteneklerini kullanarak yenilikleri ve yaratıcı fikri birleştirerek markalarında değişimi başlatmayı hedefliyor.

Dilerseniz sizler de bu projelere göz atıp, 23 Eylül tarihine kadar, Halk Oylamasına katılarak finale kalan web projeleri için oy kullanabilirsiniz.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Franchise Market Türkiye’nin Yeni Ajansı Brainworks GastroAntep Bu Yıl da Diverseffect’i Seçti! →

Yazar Hakkında

Avatar
Kübra Ünal
Kübra, İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü mezunu. Çalışma yaşamında ilk deneyimlerini Startup'larda kazanan Kübra, DijitalAjanslar.com'da İçerik Yazarı ve Müşteri Temsilcisi olarak kariyerine devam ediyor.