Sanat Galerisine Dönüştürülen Otoban

Sanat Galerisine Dönüştürülen Otoban

Louvre Abu Dhabi, müzede sergilenen sanat eserlerine dikkat çekmek için ünlü tabloların billboardlarını Dubai’de bir otobanın kenarına yerleştirdi.

Yerel halk arasından müzeye gitmeyenler ile müzeleri artık sıkıcı ve modası geçmiş bulanları ikna etmek isteyen Louvre Abu Dhabi müzesi, TBWA\RAAD’la bir kampanya hazırladı. Abu Dhabi’deki Louvre’un geleneksel ve tahmin edilemeyen bir müze olduğunu göstermek isteyen ekip, günde 12.000’den fazla kişinin kullandığı Dubai-Abu Dhabi E11 otobanı kenarına müzede sergilenen sanat eserlerinin dev birer kopyasını yerleştirdi.

Dünyanın ilk radyo destekli otoban galerisi için FM istasyonlarının gücünden yararlanıldı. Üç FM istasyonu için yerleştirilen ve güneş panellerinden güç alan jammer’lar, sürücüler billboardlara yaklaştığında otomobil radyolarıyla senkronize olarak, Louve Abu Dhabi müzesinin sesli rehberine dönüştü. Yanından geçilen sanat eseri hakkındaki bilgiler, sürücülere ve araçta bulunan yolculara aktarıldı.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Tamamı Sürdürülebilir Materyallerle Hazırlanan BMW i3 Kataloğu The Walking Dead: Our World İle Gerçek Hayatta Zombie Avı →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.