Samsung Youtube Uygulaması: Seviyorsan Git Sor

Samsung Youtube Uygulaması: Seviyorsan Git Sor

Samsung Türkiye, dünyanın ilk interaktif ürün inceleme video projesini, Türkiye’nin ilk interaktif aşk hikâyesi ile birlikte hayata geçiriyor.

Samsung Türkiye, yeni hizmeti “Uzmanına Sor” Youtube uygulamasını, “Seviyorsan Git Sor” adındaki interaktif projesi ile birlikte hayata geçiriyor.

Bu yıl tanıtımını gerçekleştirdiği yeni ürünlerine yönelik interaktif videolarını tek bir çatı altında kullanıcıya sunmayı hedefleyen Samsung, “Uzmanına Sor” Youtube kanalını kullanıcılara tanıtıyor. Projeye göre Samsung özellikle son dönemlerde satışa sunduğu Galaxy Note 3 ve Galaxy Gear ile birlikte Galaxy S4, Smart TV ve NX300 fotoğraf makinesi gibi ürünlerini satın almayı düşünen ya da hali hazırda kullanan müşteri ve takipçilerini ürünler hakkında bilgilendiriyor.

Samsung Türkiye, bu ürün inceleme videolarını tanıtmak amacıyla ise ilginç bir yöntem tercih ediyor. “Seviyorsan Git Sor” Youtube uygulaması ile takipçilerinin karşısına çıkan marka, takipçilerini interaktif bir aşk hikâyesi yazmaya davet ediyor.  Video, ana karakterlerden Çağrı’nın, Melis’e ilk görüşte âşık olmasıyla başlıyor ve film boyunca Çağrı, Melis’in sorusuna yanıt bulmak için çözümler bulmaya çalışıyor. İşin en ilginç tarafı ise; bu hikâyeye kullanıcıların da ortak edilmesi. Kullanıcılar, filmi izlerken video içerisinden Çağrı’yı yönlendirebiliyor, diğer karakterleri hikayeye entegre edebiliyor ve gidişata yön verebiliyor. Video boyunca karşılaşılan farklı karakterlerle izleyicileri eğlenceli dakikalar bekliyor.

 
Yaratıcı ajansı Cheil Worldwide Türkiye olan Samsung Youtube uygulaması Seviyorsan Git Sor; video içindeki karakterleri ile birlikte  sosyal medyada #seviyorsangitsor hashtagi ile paylaşılıyor.

Uzmanına Sor projesi ile Samsung, ürünlerinin en önemli ve dikkat çekici özelliklerini çok farklı deneyimlerle anlatıp; kullanıcılara video içerisinden en merak edilen özelliklere doğrudan gitmelerini sağlayarak, dünya üzerinde bir ilk olma özelliği de taşıyor.

Youtube üzerindeki ilk interaktif ürün inceleme projesi olarak hayata geçen Samsung Uzmanına Sor dahilindeki tüm interaktif videolara ve “Seviyorsan Git Sor” uygulamasına Samsung’un  Youtube kanalından ulaşabilirsiniz. 

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Youtube Rewind 2013: Yılın En Çok İzlenen Videoları Balparmak Facebook Kampanyası: Yılın En İyisi →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.