Samsung Sosyal Medya Kampanyası: Dijital Kuyruk

Samsung Sosyal Medya Kampanyası: Dijital Kuyruk

Samsung yeni nesil telefonu Galaxy S4 için hayata geçirdiği sosyal medya kampanyası ile dijital bir kuyruk oluşturdu.

Samsung kullanıcılarının uzun zaman beklediği telefon Galaxy S4 için bir pazarlama kampanyası oluşturarak kullanıcıları sanal bir bekleme sırasına aldı. Bu sırada öne geçmek isteyen kullanıcılar yeni model telefonun öne çıkan 36 farklı özelliğini sosyal medya hesaplarında paylaştı.

Telefonun lansmanından 2 hafta önce başlatılan kuyruğa kullanıcılar Facebook ya da Twitter üzerinden katıldı. Ardından bu sosyal platformlarda Galaxy S4’ün özellikleri paylaşılmaya başlandı ve bu paylaşımlar RT edildikçe ya da like aldıkça paylaşımı yapan kullanıcı kuyrukta daha ön sıralara ilerledi.

Samsung’un bu sanal kampanyası şehrin ortasına kurulan büyük LED ekrandan izleyicilere sunuldu. Her katılımcıya ekrana yansıyan sanal kuyrukta bir sıra verildi. Bu ekranda da sırada bekleyenler gerçek insanlar gibi etkileşimde bulundu.

 
Colenso BBDO tarafından hayata geçirilen Samsung sosyal medya kampanyası Dijital Kuyruk kampanyasına yaklaşık 12 bin kişi katıldı. Bu sırada 3 milyon kişi tarafından 85 bin içerik oluşturuldu ve Galaxy S4’ün Pazar payı %12 arttı. 

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Filli Boya Facebook Yarışması: Evim ve Tarzım Dominos Pizza Virali: Tandır Boys →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.