Samsung Galaxy S5 Tanıtıldı!

Samsung Galaxy S5 Tanıtıldı!

Samsung, merakla beklenen yeni akıllı telefonu Galaxy S5’in lansmanını Barselona’da gerçekleşen Mobil Dünya Kongresi’nde yaptı.

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, yeni akıllı telefonu Galaxy S5’i Mobil Dünya Kongresi’nde tanıttı. 5.1 inç boyutlarında ve FULL HD ekrana sahip olan Galaxy S5; parmak izi okuyucusu, nabız ölçeri ve IP67 sertifikalı toza ve suya dayanıklı gövdesiyle dikkat çekiyor.

Samsung Galaxy S5, 16 megapixel kamera ve 0.3 saniyelik “focus” özelliği ile de bu alandaki rekoru ele almış durumda. HDR yetenekleri ile doğal renkleri ve ışığı yeniden işleyerek her koşulda iyi bir fotoğraf deneyimi sunan akıllı telefon, “selective focus” özelliği ile de kullanıcıların ekranda istedikleri alana dokunarak sadece o alanı netleşmesine ve kalan zeminin bulanıklaşmasına imkan sağlıyor. Yeni “rich tone” özelliği ışığı kontrol ederek gerçek hayattaki kontrastı veriyor. Böylece çekilen fotoğraflar daha kaliteli hale geliyor.

samsung galaxy s5 altın

Galaxy S5 “Download Booster” özelliğiyle internet bağlantısını çok verimli kullanmayı destekliyor. Telefon, sahip olduğu gelişmiş sensörler ve güncellenen S Health 3.0 uygulaması kullanıcılara tam fonksiyonlu bir aktivite ölçüm imkanu sunuyor. Galaxy S5 ile birlikte tanıtılan giyilebilir cihazlarla da kullanılabilen S Health uygulaması dışında telefona entegre edilen sensörler ile kullanıcı kalp ritmini de ölçebiliyor.

samsung galaxy s5 ekran

Galaxy S5 boyut olarak Note 3 ve Galaxy S4 arasında ve 145 gram ile Galaxy S4’ten daha ağır. Telefonun “ultra power saving mode” özelliği en temel uygulamalar dışında her şeyi kapatarak telefonun şarjının 24 saat dayanmasını sağlıyor. Telefonda bir diğer yeni özellik olan “çocuk modu” da çocukların dokunmamaları gereken uygulamalara ulaşamamasını sağlıyor.

samsung galaxy s5

Beyaz, siyah, mavi ve altın rengi olmak üzere 4 ayrı renk seçeneği ile kullanıcılara sunulacak olan Samsung Galaxy S5, 11 Nisan tarihi itibariyle 150 ülkede satışa sunulacak.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Webit 2014 Kongresi 1-2 Ekim’de İstanbul’da Gerçekleşecek! Google'dan 3D Sensörlü Akıllı Telefon: Project Tango →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.