Samsung, Apple Animoji’ye Cevabını S9 Tanıtımında Verdi

Samsung, Apple Animoji’ye Cevabını S9 Tanıtımında Verdi

Barcelona’da gerçekleşen Dünya Mobil Kongresi’nde S9 ve S9+ modelini tanıtan Samsung, Apple Animoji’ye cevabını, animasyonlu emoji ile verdi.

Pazar günü gerçekleşen Dünya Mobil Kongresi’nde (Mobile World Congress) yeni amiral gemisi Galaxy S9 ve S9+ modellerini tanıtan Samsung, iPhone X’te yer alan Animoji özelliğine benzer bir özellikle Apple’a karşılık verdi.

Quad HD Super AMOLED ekrana sahip 5.8 inçlik S9 ve 6.2 inçlik S9+ modellerinin kenarında, ekranı daraltmayan, ince ve estetik görünümde bir çerçeve yer alıyor. Güney Koreli üreticinin tabiriyle cihazların kamerası ‘Yeniden hayal edilerek’ geliştirildi. Kameradaki ‘Super Slow-Mo’ özelliğiyle müzik eklenebilen ve GIF’e dönüştürülebilen paylaşılabilir anlar yaratılabiliyor.

Geliştirilen ön kamera, artırılmış gerçeklik uygulamalarıyla daha kolay çalışabiliyor. Parmak izi okuyucu ise kameranın altına taşınmış. Android 8.0 Oreo işletim sistemine sahip Galaxy S9’da 4GB RAM ve 64GB dahili hafıza yer alırken; Galaxy S9+’ta 6GB RAM ve 64GB dahili hafıza bulunuyor. IP68 sertifikasına sahip olan cihazlar, 1,5 metre derinliğe kadar 30 dakika su altında kalabiliyor.

Akıllı telefonlarda Dolby Atmos ses sistemi ve yüz tanıma özellikleri de yer alıyor. Parmak izi okuyucu ise kameranın altına taşınmış.

Snapchat jenerasyonunun artışına paralel olarak Apple’ın animasyon hayvanları Animoji’ye bir cevap vermek isteyen Samsung, S9’la birlikte insanların animasyon birer kopyasını yani avatarını yaratabiliyor. Animasyonlu emoji’ler sticker ya da video olarak paylaşılabiliyor.

S9’un animasyonlu emoji özelliğini deneyenlerden biri de BBC spikeri Rory Cellan-Jones oldu.


Slash Gear’a ait videoda ise avatar üzerinde ten rengi, saç rengi ve modeli gibi değişiklikler yapılabildiği görülüyor. Ön siparişteki Samsung Galaxy S9 ve S9+ telefonların 16 Mart’ta piyasaya çıkması bekleniyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← DB Schenker Arkas’ın Türkiye’deki Çözüm Ortağı Ahtapot Sosyal Medya Oldu! Twitter, Spam İçeriklere Karşı Önlemlerini Artırıyor →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.