Salgına Karşı Önlem Alan Ajansların Sosyal Medya Paylaşımları

Ajans Haberleri, Haberler 06 Nis 2020
Salgına Karşı Önlem Alan Ajansların Sosyal Medya Paylaşımları

Dünya ve Türkiye genelinde Coronavirus salgını büyürken çalışma ve yaşam biçimlerini değiştiren reklam ajanslarının toplum sağlığını korumak ve duyarlılığı arttırmak için yaptığı paylaşımları derledik.

COVID-19 sosyal hayatı durdurmasının yanında iş hayatını da olumsuz yönde etkiledi. Reklam sektöründe ise ajansların birçoğu çalışanlarının ve ailelerinin sağlığını korumak için evden çalışmaya geçerek önlem aldı.

Reklam ajansları uzaktan çalışmayı deneyimlerken içerisinde bulunduğumuz duruma karşı da oldukça duyarlılar. Sosyal medya hesaplarında Coronavirüs’den korunmak için alınabilecek önlemler, karantina döneminde ilham ve motivasyon sağlayacak öneriler, diğer sektörler için uzaktan çalışma modeline özendirici ve evden çalışmaya geçtiklerini duyuran vb. birçok paylaşım yaparak toplum sağlığını korumaya yönelik motive edici mesaj veriyorlar.

Ajansların yaklaşımlarını ve paylaştıkları mesajları aşağıda bulabilirsiniz.


1,618 Agency

Kısa bir liste yayınlayıp Coronavirüs’ten korunmak için günlük hayatta yapmamız gereken basit ve temel uygulamaları paylaştı.


Ahtapot Sosyal Medya

Umudumuzu kaybetmeyelim bugünler de geçecek!


BasitAnlat

Evde kalmanın ve sosyal izolasyonun önemini esprili bir dille anlatan BasitAnlat #evdekal #kahramanol dedi.


Boomerang İstanbul

Sosyal izolasyon günlerinde evde kaliteli zaman geçirmek için ilham verici öneriler sundu.


Clicks’us Digital

Kendini ve aileni korumak için evde kal!


Crena Works

Coronavirüs’ten korunmak için kısa bir görsel rehber paylaştı.


Diverseffect

Çoğu ülkede olduğu gibi ülkemizde de sağlık çalışanlarına her akşam moral alkışı için balkonlara çıkıyoruz. Diverseffect de herkesi 21.00’da sağlık çalışanlarını alkışlamaya davet etti.


EG Bilişim

Bazı global markalar sosyal mesafeyi vurgulamak için logolarında küçük değişikler yapmıştı. EG Bilişim de logosunda yaptığı bir değişiklik ile bu akıma katıldı.

View this post on Instagram

M e s a f e n i K o r u #evdekal

A post shared by EG Bilişim (@egbilisim) on


Hoops

#EvdeKal paylaşımı ile yaratıcılıklarına evde devam ettiklerini duyurdu.


Idecon Idea & Congress

Sağlık çalışanlarına ilham veren motive edici deneyimlerin paylaşıldığı “COVID-19 Önleme ve Tedavi El Kitabı”nın Türkçe çevirisinin linkini paylaştı.


İNTERDİ

Yüksek risk grubunda olan 65 yaş üstü büyüklerimizin empatiye ihtiyaç duyduklarını hatırlattı.


Kogital

Kogital, evde kalmayı keyifli bir fırsata dönüştürmeyi önerdi.


Purplemurple

Purplemurple, Covid-19 tedbirlerine uyarak bir süreliğine evden çalışacaklarını duyurdu.


 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Dünyayı etkisi altına alan Covid-19 virüsünün, sağlığımıza oluşturduğu tehdit nedeniyle; çalışanlarımızın, müşterilerimizin ve halkımızın sağlığı için 17 Mart 2020 itibarıyla, bir süreliğine evden çalışma kararı aldık. Eve geçiş sürecinde, ajansımızın tüm ekipmanları ve bilgisayarları, dezenfekte edilip çalışanlarımızın evlerine yerleştirildi. İç iletişimimiz ve müşteri temaslarımız için tüm altyapı ve sistemleri kurduk. Yurt dışı müşterilerimizle nasıl her zaman video-call yapıyorsak, yurt içi müşterilerimizle de bu süreçte toplantılarımızı video-call olarak yapacağız. Tedbirlere uyarak, birlik ve beraberlikle bu süreci en kısa sürede atlatacağız. Sağlıklı günlerde, en güzel toplantılarda tekrar buluşacağız! 7/24: hello@purplemurple.net ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ Due to the threat posed by Covid-19 virus, which affects all the world; as of March 17, 2020, we decided to work from home for the health of our employees, clients and all people. During the transition to the house, all the equipment and computers of our agency were disinfected and placed in the homes of our employees. We have established all infrastructures and systems for our internal communication and clients contacts. As we always do video-calls with our foreign clients, we will hold our meetings as video-call with our domestic clients as well. By following the precautions, we will get through this process as soon as possible with unity and solidarity. On healthy days, we will meet again at the most beautiful meetings! 24/7: hello@purplemurple.net ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ #EvdeKal #StayHome #Purplemurple

Purplemurple (@purplemurpledigital)’in paylaştığı bir gönderi ()


Rakun Dijital

‘Hayat dijitalde devam ediyor’ mottosunu benimseyen Rakun Dijital gündem ile ilgili farklı gelişmeleri paylaşıyor.


Scope Digital

Scope Digital de çalışanları ve ailelerinin sağlığı için bir süre uzaktan çalışma modeline geçtiklerini duyurdu.


Sharkuteri Medya

Corono virüse karşı en önemli önlemin hijyen olduğunu vurgulayan Sharkuteri, detaylı temizlik önerilerinde bulundu.


Sıradışı Digital Experience Studio

Corona virüsüyle mücadele için dikkat edilmesi gerekenleri anlatan kısa bir görsel rehber paylaştı.


Taximpro Creative Media

Home office çalışmaya geçen ajansların alışma sürecinde faydalı olacak chat ve takip programı uygulamaları önerileri ile destek oldu.


 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Covid-19 virüs salgını sebebiyle birçok şirket ve ajanslar evlerden çalışma kararı aldı. Peki ekibinizle işbirliğini sürdürmek ve uzaktan çalışmak için gerekli uygulamaları kullanıyor musunuz? 🤔 Bizim size 2 tane program önerimiz var. . Birincisi, ekibinizle anlık olarak mesajlaşabileceğiz Discord uygulaması. Üstelik virüs sebebiyle, gruptaki kişi sayısını 10 kişiden 50 kişiye çıkardı. Böylelikle tüm ekibinizle bağlantıda kalabiliyorsunuz. . İkinci önerimiz ise, iş takip programı olan Trello. Hangi işin, ne süreçte olduğunu, kimde olduğunu rahatlıkla takip edebiliyorsunuz, deadline süreleri belirleyebiliyorsunuz. İki uygulamaya da ücretsiz bir şekilde masaüstü veya mobil uygulama üzerinden ulaşabilirsiniz. Evde kal, sağlıkla kal! 🍀 #evdekal #homeoffice #trello #discord #online #application

Creativity is Power! (@taximpro)’in paylaştığı bir gönderi ()

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Mazda Sosyal Medyada Taximpro Dedi! EG Bilişim ve Pozitif Teknoloji’den İş Birliği →

Yazar Hakkında

Avatar
Kübra Ünal
Kübra, İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü mezunu. Çalışma yaşamında ilk deneyimlerini Startup'larda kazanan Kübra, DijitalAjanslar.com'da İçerik Yazarı ve Müşteri Temsilcisi olarak kariyerine devam ediyor.