Rus Milli Takımı’nın Rakiplerine Göre Değişen Gerçek Zamanlı Banner

Grafik Tasarım, Projeler 17 May 2018
Rus Milli Takımı’nın Rakiplerine Göre Değişen Gerçek Zamanlı Banner

Volkswagen, Rusya’nın A grubundaki rakipleri için yapılan kura çekimi sonuçlarına göre, gerçek zamanlı olarak değiştirilebilen bir banner tasarladı.

Volkswagen, 2018 Dünya Kupası maçlarının resmi sponsorları arasında yer almıyor. Fakat çekilen kurada bir payı olmasını isteyen otomobil üreticisi, MullenLowe Moscow ile “WorldCup Draw Hijack” kampanyasını yaratmaya karar verdi.

Kampanya için spor sitelerinde, Rusya’nın muhtemel rakiplerinin belirlenmesi için kura çekimi sonucuna göre değiştirilebilen bir banner tasarladı. Banner’da yeni model Touareg’in sürücü koltuğunda Rus Milli Takımı taraftarı, diğer koltuklara ise Rusya’yla aynı grupta mücadele edecek olası rakiplerin taraftarları yer aldı.

589 olasılığı da değerlendiren Volkswagen, kurada çıkabilecek rakiplerin hepsini hesaba katarak, bir süre önceden çok katmalı bir banner hazırladı ve kura çekilirken bu banner’ı çıkan sonuca göre gerçek zamanlı olarak düzenleyerek ülkenin popüler spor sitelerinde yayınladı.

2 günden uzun bir sürede, banner’lar 5.500.500’ün üzerinde etkileşim, 40.000’in üzerinde tıklama aldı ve Volkswagen’ın sosyal medya kanalları üzerinden banner’larla ilgili pek çok olumlu yorum yapıldı.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Yakında Artırılmış Gerçeklikle Spor Ayakkabı Denemek Mümkün Olacak Hasarlı Otomobil Parçalarından Telefon Kılıfları →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.