Rihanna’dan Bir İlk: Dijital Dergi Kapağı!

Rihanna’dan Bir İlk: Dijital Dergi Kapağı!

Önde gelen moda dergilerinden AnOther’ın Rihanna ile hazırladığı dijital dergi kapağı; moda, müzik ve teknoloji ile yayıncılığı bir araya getiriyor.

Paris Moda Haftası kapsamında AnOther Magazine, ürün geliştirme hizmeti veren PCH ve ünlü modaevi Alexander McQueen işbirliği ile hazırlanan dijital dergi kapağı; geleneksel dergi formatı ile günümüz teknolojisini birleştiriyor. LED ekran teknolojisi kullanılarak tasarlanan dergi kapağında kullanıcılar Rihanna’nın dans ettiği 2 dakikalık video klibi izleyebiliyor.

2015 Paris Moda Haftası için Alexander McQueen tasarımlarına ayrılan 440 sayfalık derginin dijital kapağında Jhon Gosling tarafından hazırlanmış müzikler yer alıyor. Rihanna’nın hareketli görüntülerinin çekimini Inez and Vinoodh’un üstlendiği projede kullanıcılar görüntüleri diğer stream içerikler gibi izleyebiliyor. Dijital dergi kapağına hoparlör takılabiliyor; video play tuşu ile oynatılabiliyor, geri alınıp ileri sarılabiliyor ve kapak sesli modda iken John Gosling tarafından derlenen müzikler dinlenebiliyor.

 
Tasarım McQueen’in geçmiş, bugün ve gelecek mirasını belgeleyen özel serinin bir parçasıydı. 2010 yılında hayatını kaybeden ünlü moda tasarımcısı McQueen’in mirasını onurlandırmak amacıyla, serinin parçası olarak 3 kapak yayınlandı. Rihanna kapak görselleri için McQueen tarafından tasarlanan siyah bir maske taktı. Masaya koyulabilecek şekilde tasarlanan derginin fiyatı 125 dolar olarak belirlendi ve sadece bin adet hazırlandı.

AnOther Magazine, Rihanna’nın dans ettiği video klibin izlenebileceği dijital kapak tasarımı ile bir ilke imza atarak, teknoloji ile geleneksel yayıncılığı bir araya getirdi.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Can Yayınları’ndan İnteraktif Kampanya: EceninMasasi.com Pandora'dan Anne İle Çocuk Arasındaki Özel Bağı Vurgulayan Proje →

Yazar Hakkında

D/A
D/A
Dijitalajanslar.com site yönetimi, dijital pazarlama sektöründe deneyimli profesyonellerden oluşmaktadır.