Renault’dan Geleceğin Havada Süzülen Otomobili

Renault’dan Geleceğin Havada Süzülen Otomobili

Renault UK’in tasarım yarışmasında birinci gelen, havada süzülerek giden otomobil konsepti.

Tasarımcıların geleceğin otomobillerini şimdiden tasarlamaya çalışmaları, teknolojiyle yakından ilgilenenlere her zaman heyecan verici deneyimler yaşatıyor. Renault, bu alandaki çalışmalarını sürdürüyor ve her yıl inovasyonu baz alan konseptlerle karşımıza çıkıyor.

renault-the-float

Renault UK ve Central Saint Martins’in düzenlediği DesignJunction 2017 tasarım yarışmasında “The Float” konseptiyle birinci seçilen Yuchen Cai oldu. Cai’nin bir gün gerçeğe dönüşmesini umduğumuz ve yollarda görmek istediğimiz konsept tasarımı; elektrik gücü, otonom sürüş keyfi ve bağlantılı teknolojileriyle ön plana çıkıyor.

renault-float-konsept-otomobil

Maglev trenlerdeki manyetik kaldırma kuvvetiyle yerden havalanan ve havada asılı olarak giden otomobilin lastiği yok.  Doğrusal bir düzlemde hareket etmeyen otomobil, yine manyetik bir kemer sistemi sayesinde birbirine bağlanabilen yuvarlak hatlı parçalardan oluşuyor.  Mobil uygulamayla kontrol edilebilmesi için tasarlanan The Float, uçan otomobilleri de hayal olmaktan çıkarıyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Electric Paint Lamba Kiti İle Dakikalar İçinde Üç Farklı Lamba Yaratın Çantada Taşınabilen 3D Yazıcı: T3D →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.