Red & Grey Media’ya İki Ödül Birden!

Ajans Haberleri, Haberler 29 May 2017
Red & Grey Media’ya İki Ödül Birden!

Bu yıl ilki düzenlenen ve Türkiye’deki en geniş kapsamlı sosyal medya yarışması olan Social Media Awards Turkey 2017 kazananları belli oldu. Sosyal medya sayfalarının performans değerlendirmelerinden oluşan “Veri Analitiği Ödülleri” ve jüri tarafından belirlenen “Jüri Ödülleri” olmak üzere 2 kategoride yılın en başarılı marka ve ajansları seçildi.

Red & Grey Media, yıl boyunca sosyal medya sayfalarının etkileşim, erişim, takipçi verilerinden yararlanılarak yapılan sektörel puan sıralamalarına göre veri ödülleri alanında “Motosiklet” kategorisinde Yamaha Motor Türkiye ile birinci olup altın ödüle, jürinin değerlendirmesi sonucunda da sosyal medya topluluk yönetimi alanında Monster Notebook ile bronz ödüle layık görüldü.

Red and Grey Media’nın yönettiği Yamaha Motor Türkiye, motosiklet severlerin buluştuğu, kendilerini ifade edebildikleri, marka tarafından sahiplenildikleri bir forum halini aldı. Böylelikle yüksek etkileşim rakamlarına, viral erişime ulaşıp sektörün en yüksek puana sahip oldu.

Oyun bilgisayarı kategorisinin önemli markalarından Monster Notebook, Red and Grey Media ile yürüttüğü sosyal medya çalışmaları ile hedef kitlenin sürekli takip ettiği, arkadaşça ve samimi iletişime sahip bir marka haline geldi. Bu dikkat çekici topluluk yönetimi Social Awards jürisi tarafından topluluk yönetimi kategorisinde bronz ödüle layık görüldü.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Wag The Dog Koleksiyonuna 5 Yeni Ödül Daha Ekledi Renee, Social Media Awards Turkey’de Ödül Aldı! →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.