Ralph Lauren Teknolojik Tişörtünü Tanıttı

Ralph Lauren Teknolojik Tişörtünü Tanıttı

Dünyaca ünlü marka Ralph Lauren geçen ay tanıtığı Polo Tech Shirt’ü ile giyilebilir teknoloji ürünlerine bir yenisini ekledi.

Ralph Lauren geçtiğimiz ayın sonunda, akıllı Polo tişörtü ile giyilebilir teknolojiler sektöründeki yerini aldı. Tişört markanın tanıdığınız tarzının biraz dışına çıkmış. Aslında bir sıkıştırma tişörtü olan bu ürünün içinde kalp ritmi, stres seviyesi gibi biyolojik ve fizyolojik verileri okuyabilen sensörler bulunuyor.

Bu veriler akıllı telefonunuzla uyumlu çalışarak bilgileri telefonunuza aktarılabiliyor. Sporcuları hedef alan bu tişört insanların genel sağlığını geliştirmesine ve spor yapmasına destek olmayı amaçlıyor. Tenis hayranlarının Amerika Açık Tenis Turnuvası’nda görme fırsatı elde ettiği Polo Tech Shirt, ünlü tenisçi Marcos Giron tarafından denenmiş. Turnuva’ya ait videoyu buradan izleyebilirsiniz.

Sarı ve siyahı birlikte kullanmayı tercih eden teknolojik tişörtün tasarımcıları ile Kanadalı giyilebilir fitness teknolojileri şirketi  OMsignal birlikte çalışmış. Tişörtün tanıtım videosunu aşağıda görebilirsiniz:

 
2015 yılının ilk yarısında satışa sunulması beklenen tişörtün sporseverler tarafından hedeflenen ilgiye ulaşıp ulaşmadığını zaman içinde göreceğiz.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Teknoloji Dünyasında Bir İlk: Giyilebilir Drone Nixie Faydalı Chrome Uzantısı: Google Analytics Sayfa Analizi →

Yazar Hakkında

Gizem Taş
Gizem Taş
Boğaziçi Üniversitesi Fen ve Edebiyat Fakültesi, Batı Dilleri ve Edebiyatları bölümünden mezun oldu. Gizem, kariyerine metin yazarı olarak devam ediyor ve aynı zamanda Dijitalajanslar.com'da yazar olarak yer alıyor.