Rahmi M. Koç Müzeleri Web Sitesi Yenilendi!

Projeler, Web siteleri 28 Şub 2019
Rahmi M. Koç Müzeleri Web Sitesi Yenilendi!

Geçmişten günümüze tüm dönemlere ait, endüstri ve mühendislikle ilgili obje ve belgelere ev sahipliği yapan Rahmi M. Koç Müzeleri’nin web sitesi yenilendi. Markalar ve insanlar arasındaki etkileşimi tasarlayan Gri Creative tarafından hayata geçirilen proje, kullanıcı deneyimi tasarımı metodu doğrultusunda gerçekleştirildi.

Müze ziyaretçilerinin deneyiminden hareketle, web sitesi kullanıcılarının ihtiyaçları dikkate alınarak tasarlanan yapıya, İstanbul, Ankara ve Cunda’da bulunan toplam 4 müzenin yer aldığı bir giriş sayfası ile giriş yapılıyor. Kullanıcılar ilgilendikleri müzenin sayfasına yönlendiklerinde ise bilgi mimarisi ve navigasyon sayesinde ihtiyaç duyabilecekleri her türlü bilgiye kolayca ulaşabiliyorlar. Web sitesi üzerinden Denizaltı, Hasköy Demiryolu, Keşif Küresi gibi ziyaretçilerin yoğun ilgi gösterdikleri alanların yanı sıra farklı kullanıcı tiplerine göre tasarlanan “Okulumla Geziyorum”, “Ailemle Geziyorum”, “Arkadaşlarımla Geziyorum” bölümleri üzerinden kolayca bilgi alabiliyorlar. “Ziyaretini Planla” bölümü ise iletişim, ulaşım kolaylıkları, saatler ve ücretler, müze planı gibi en çok ihtiyaç duyulan bilgileri içerecek şekilde tasarlandı.

Mobil kullanımın yüksek olması sebebiyle mobil tasarımına öncelik verilen proje ile kullanıcıların, aynı zamanda müze ziyaretleri esnasında eserler hakkında hızlı ve pratik bir şekilde bilgi alabilmeleri amaçlandı. Ayrıca “Responsive” olarak kurgulanan web sitesi telefon, tablet gibi farklı cihazlardan da kusursuz kullanılabiliyor.

Rahmi M. Koç Müzeleri’nin web sitesini www.rmk-museum.org.tr adresinden detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Markalar Dünya Kadınlar Günü'nü Reklam Filmleri İle Kutladı! Bakliyat Devi Başhan’ın Yeni Web Sitesini Diverseffect Hazırladı! →

Yazar Hakkında

Avatar
Kübra Ünal
Kübra, İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü mezunu. Çalışma yaşamında ilk deneyimlerini Startup'larda kazanan Kübra, DijitalAjanslar.com'da İçerik Yazarı ve Müşteri Temsilcisi olarak kariyerine devam ediyor.