Publicis Worldwide Logosu Yenilendi!

Ajans Haberleri, Haberler 12 Haz 2015
Publicis Worldwide Logosu Yenilendi!

Publicis Worldwide, ilk logosundan ilham alınarak tasarlanan yeni logosunu duyurdu.

Dünyanın en büyük reklam ajansı ağlarından biri olan Publicis Worldwide, kurumsal logosunu yeniledi. Tasarımında Art Deco tarzın yansıtıldığı yeni logo, modern simetrisi ve sadeliği ile dikkat çekiyor. Publicis WorldWide Kuzey Amerika imzası taşıyan yeni logoda ikonik aslan başının ise korunduğu görülüyor. Ajansın açıklamasında ayrıca “Publicis” kelimesinin altına eklenen “Worldwide” ile de ajans ağının Maurice Lévy tarafından yönetilen çatı holding şirketi Publicis Groupe‘tan ayrıştırılmasını kolaylaştıracağı belirtiliyor.

publicis worldwide yeni logo

Ajansın yeni logosu kurucusu Marcel Bleustein-Blanchet’in 1927′de tasarladığı, ofisinin kapısında yer alan ilk logodan ilham alıyor. Ajans ayrıca Bleustein-Blanchet’in “hayatımın kapısı” olarak bahsettiği ilk ofis kapısının, 1950′lerde Champs Elysées’deki yeni adrese taşınılmasının ardından yeni ofiste de kullanıldığını da hatırlatıyor.

publicis worldwide logosu

Publicis Worldwide, 84 ülkede 13 binin üzerinde çalışanın görev aldığı ajans ağının tamamında yeni logosu ile faaliyetlerine devam edecek. 

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Türkiye’nin En Değerli Markası Akbank Oldu! UNC Digital, İstanbul Champions Cup Tenis Turnuvasında Birinci Oldu! →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.