Publicis Groupe, Artırılmış Gerçeklik Çalışma Platformu Marcel’i Tanıttı

Publicis Groupe, Artırılmış Gerçeklik Çalışma Platformu Marcel’i Tanıttı

Fransız reklam ve PR devi Publicis Groupe, kendini bir şirketten, 80.000 kişilik girişim platformuna dönüştürmek için gücünü artırılmış gerçeklikten alan Marcel’i kullanacak.

Publicis Groupe, hem müşterileri hem de kendi için çalışma şeklini yeniden inşa etmeye karar verdi. Bunu yapabilmek için, artırılmış gerçeklikle dünyanın her yerindeki 80.000 çalışanı birbirine bağlayan, hem çalışanların işini hem de birbirleriyle çalışmasını kolaylaştıran “Marcel”i duyurdu.

Publicis Groupe, adını şirketin kurucusu Marcel Bleustein-Blanchet’ten alan platformla, bir şirket olmaktan öteye geçerek sınırlar, ihtilaflar olmadan binlerce kişilik girişimci iş gücü yaratmak istiyor.

Yaratıcılık ve inovasyonun merkezinde yer aldığı Marcel platformu Microsoft artırılmış gerçeklik ve Knowledge Graph teknolojileriyle geliştirilen, Publicis’in sahip olduğu yüklü miktarda veriyi akıcı, akılcı, sezgisel ve zengin bir deneyim halinde 80.000 çalışanın deneyimlemesini sağlayan bir girişimcilik platformu.
 

 
Platform; insanları, yetenekleri, tutkuları, projeleri, yaratıcılığı, fikirleri ve çok daha fazlasını birbirine bağlamak için tasarlandı. Çalışanların birbirleriyle olan etkileşimlerinin bu kadar büyük ölçekte artması, müşterilerin de olumlu sonuçlar elde etmesi anlamına geliyor.

Kullanıcı dostu herhangi bir tüketici uygulaması gibi tasarlanan Marcel, Publicis Groupe çalışanları sesleri ya da metin girişleriyle kullanabiliyor. Uygulamanın iOS ve Android versiyonları bulunuyor. İlk olarak 1.000 kişi tarafından denenecek olan platform, kullanıcılardan gelecek geribildirimlerle gözden geçirilecek. Hedef ise 2020’ye kadar uygulamayı çalışanların %90’unun kullanması yönünde.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Facebook Stories’e Anket Özelliği Geldi Etkinlik Devi Bluechip, Diverseffect’e Emanet →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.