Promoqube, IPG Mediabrands Tarafından Satın Alındı

Ajans Haberleri, Haberler 17 Eyl 2014
Promoqube, IPG Mediabrands Tarafından Satın Alındı

Sosyal medya ajansı Promoqube, Interpublic Group (IPG) bünyesinde faaliyet gösteren Media Teamwork tarafından satın alındı.

Türkiye’nin önde gelen sosyal medya ajanslarından Promoqube, bir süredir işbirliği yaptığı IPG Mediabrands tarafından satın alındı. Interpublic Group (IPG) bünyesinde faaliyet gösteren Media Teamwork’ün Türkiye’deki büyümesinde önemli bir adım olan satın alma hakkındaki ilk açıklama IPG Mediabrands Küresel CEO’su Matt Seiler tarafından yapılırken, Promoqube tarafından henüz bir açıklama yayınlanmadı.

IPG Mediabrands olarak Promoqube ile birkaç yıldır çalıştıklarını ve bir süredir de daha iyi bir işbirliği ile ilgili görüşmeler yaptıklarını açıklayan Matt Seiler, ajansın IPG Mediabrands’in uluslararası yapısı içinde önemli bir bağ oluşturacağını belirtti.

Avustralya, Hindistan, Brezilya gibi büyük pazarlarda çalışmalarını sürdüren IPG Mediabrands; 37 milyar dolarlık medya bütçesi ve 7 bin 500 çalışanı ile 127 ülkede faaliyet gösteriyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Clockwork, IMA 2013’te Yılın En İyi İlk 10 Ajansı Arasına Girdi Creasoup Hikayesini Instagrafik İle Anlatıyor →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.