Profilo’dan Annelere Ninni Makinesi

Projeler, Web siteleri 03 Tem 2014
Profilo’dan Annelere Ninni Makinesi

Profilo, annelere kolik bebek sendromu ile başa çıkabilmeleri için sıradışı bir proje sunuyor: Ninni Makinesi

Profilo Dayanıklı Ev Aletleri “Anneliğin zor şartları varsa, annelerin Profilo’su var” sloganı ile yola çıkarak yaratıcı bir projeye imza attı. Gün içinde uzun süre ya da sık ataklar şeklinde ağlama krizlerine giren ve kolik olarak tanımlanan bebekler için oluşturulan projede bebeklerin, ev aletlerinin sesiyle sakinleşmeleri ele alındı. Bebekler ile sesler arasındaki bu pozitif ilişki gözlemi ile hareket eden marka, anneler için kendi ürünleri olan ev aletlerinden bir albüm hazırladı.

İnternet üzerinden her an her yerden ulaşılabilen ve “Ninni Makinesi” adı verilen albüm, proje kapsamında oluşturulan bir web sitesinden yayınlanıyor. Bebeklerin favorisi olan çamaşır makinesi, elektrikli süpürge, saç kurutma makinesi gibi ev aletlerinin sesleri bulunan albüm, profesyonel bir ses stüdyosunda kaydedilmiş.

profilo sosyal medya kampanyası ninni makinesi

Rafineri imzası taşıyan Ninni Makinesi, ayrıca Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Hilal Mocan ile çalışılmış. Hem bebekleri rahatlatmak hem de anneleri bilinçlendirmek amacıyla hayata geçirilen proje, annelerin ilgisini çekecek bilgileri de içeriyor. Böylece bebekleri kolik sendrom sorunu yaşayan annelerin kendilerini yalnız hissetmelerini engellemek hedefleniyor.

Profilo Ev Aletleri’nin bu yaratıcı projesine Ninni Makinesi web sitesinden ulaşabilirsiniz.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← IPhone Bağımlılığını Ölçen Uygulama: Moment İlham Veren Mobil Web Sitesi Örnekleri →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.