Pozitron’dan Yazılımcılara Google Glass Etkinliği

Pozitron’dan Yazılımcılara Google Glass Etkinliği

Yazılım şirketi Pozitron, Ankara’da yazılımcılar için teknik içerikli Google Glass etkinliği düzenledi. Firmanın bir sonraki etkinlik adresi ise İstanbul.

Türkiye’nin en hızlı büyüyen mobil yazılım firmalarından Pozitron, Ankara’da düzenlediği etkinlikle yazılımcılara ilginç bir deneyim yaşattı. 24 Eylül’de ODTÜ Teknokent’te gerçekleşen etkinlik, aynı içerikte 2 kez gerçekleştirilen “workshop”lardan oluştu. Etkinlikte yazılımcılara Google Glass’ı deneme fırsatı sunulurken aynı zamanda da bu yeni teknoloji ürününün temel özellikleri tanıtıldı. Teknik içerikli etkinlikte yazılımcılara Google Glass üzerinde nasıl kod yazılacağı öğretilerek örnek bir uygulama geliştirildi.

pozitron google glass workshop

Türk Hava Yolları, Türkiye İş Bankası, Biletix, Hepsiburada gibi dijital dünyanın en popüler mobil uygulamalarının yazılımını yapan Pozitron firmasının çalışanları, daha önce de ofislerine alınan 3D yazıcının tanıtımını Pozitron Facebook sayfası üzerinden yapmıştı.

Teknolojiyi yakından takip eden ve takipçileri ile paylaşan Pozitron, bir sonraki Google Glass etkinliği ile İstanbul’daki yazılımcılarla buluşacak. 25 Eylül’de İTÜ Teknokent’te gerçekleşecek etkinlik hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayın.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Mobilike Ve OMD Yeni Clio Mobil Rich Media Çalışması İle Ödül Aldı Apple iOS 7 İşletim Sistemi’ni Yayınladı! →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.