Twitter’da Potansiyel Müşteri Nasıl Bulunur?

Twitter’da Potansiyel Müşteri Nasıl Bulunur?

Twitter'da potansiyel müşteri kitlenize ulaşabilir ve onlarla etkileşime girerek pazarlama döngüsüne girmelerini sağlayabilirsiniz. Hedeflediğiniz potansiyel müşteriye ulaşmak için kullanabileceğiniz en iyi platformlardan biri de Twitter. Yine de bu platformu gelişi güzel kullanmak yerine, hesabınızı yönetirken iyi bir plan yapmanız gerekiyor. Aksi halde Twitter'da geçirdiğiniz zamanın sonunda çalışmalarınızın pek verimli olmadığı sonucuna ulaşabilirsiniz. Aşağıdaki 8 basit strateji Twitter'da potansiyel müşteri bulmanıza yardımcı olacaktır. Bu stratejiler hedeflediğiniz kişilerle iletişime girmenizi ve takipçilerinizi pazarlama döngüsüne girmek için motive etmenizi sağlayabilir.
1. Tavsiye bekleyen tweetleri arayın. Birçok hashtag ve anahtar kelimeyi kullanarak en doğru hedef kitleye ulaşabilir ve onlara cevap vererek etkileşime girebilirsiniz. Twitter'ın gelişmiş arama özelliği üzerinden sektörünüze dair anahtar kelimeleri "tavsiye", "arıyorum" gibi kelimelerle birlikte kullanın. Örneğin, bir web tasarımcıysanız "web tasarım tavsiye" ya da "web tasarım arıyorum" ifadelerini kullanarak arama yaptığınızda karşınıza potansiyel müşterilerinizle dolu bir liste çıkacaktır. Yerel çalışan bir işletmeniz varsa aramanın alanını istediğiniz şekilde daraltabilirsiniz.
2. Sektörünüze dair soruları araştırın. Sektörünüze dair bir soruya işlevsel bir cevap verdiğiniz zaman karşınızdaki kişiye güven verirsiniz. Hashtagify.me ya da Topsy gibi araçları kullanarak sektörünüzle ilgili soruları görmenize yardımcı olacak hashtaglere ulaşabilirsiniz. Örneğin, "pazarlama" yazıp sonuna da bir soru işareti koyarak arama yaparsanız bu konudaki sorulara ulaşabilirsiniz. Bu sorulara vereceğiniz tavsiyeler ve fikirlerle, yeni ve hedeflenmiş takipçiler elde edersiniz. potansiyel müşteri twitter
3. Rakipleriniz hakkında yazılan tweetleri arayın. Sizi ilgilendirecek konuşmaları bulmanıza yardımcı olacak bir başka yolsa rakipleriniz hakkında yazılanları aramaktır. Örneğin biri verilen servisten memnun değilse, yaşadığı olaydan dolayı üzgün olduğunuzu belirterek kendisine yardımcı olabileceğinizi söyleyebilirsiniz. Elbette bunu yaparken diğer insanların müşterilerini çalıyor gibi gözükmemeniz gerekir. Yine de hayatlarını kolaylaştıracak tavsiyeler vererek iletişim kurmanızda ve daha iyi hizmet teklif etmenizde bir sorun yok.
4. Uygun hashtagler kullanın. Uygun hashtag arayan tek kişinin siz olmadığınızı bilin. Hedef pazarınız da sektörle alakalı hashtaglerin peşinde. Bu nedenle tweetlerinizde doğru hashtaglere yer verdiğinizden emin olun. 1 ya da 2 hashtag içeren tweetlerin 3 hashtag içerenlere göre daha fazla retweet edildiğini unutmayın.
5. Twitter takipçilerinize özel bir varış sayfası oluşturun. Web sitenizin URL'sini Twitter takipçilerinizle paylaştığınızda direkt anasayfanıza giden bir link vermeyin. Twitter kullanıcılarınız için hazırlayacağınız özel bir varış sayfası takipçilerinizin pazarlama döngüsüne girmesini sağlayabilir. Varış sayfanızın amacı eposta adreslerini gönüllü olarak size bildirmeleri olmalıdır. Böylece onlarla olan iletişiminize Twitter dışında da devam edebilirsiniz.
6. Twitter sohbetlerine katılın. Twubs gibi bir aracı kullanarak Twitter sohbetlerine dahil olabilirsiniz. Bu sohbetler hedef pazarınızla iletişime girmenize ve güven kazanmanıza yardımcı olur. Hatta kendi Twitter sohbetinizi oluşturarak mevcut müşterilerinizle daha fazla iletişim kurabilirsiniz. Daha fazla görünürlük için sektörel sohbetlere sponsor olabilirsiniz. Örneğin sohbet sayfasında logonuzun ve URL'nizin görünmesini sağlayabilirsiniz. potansiyel müşteri nasıl bulunur twitter
7. Twitter'ın potansiyel müşteri oluşturma kartlarını kullanın. Hala Twitter'ın potansiyel müşteri oluşturma kartlarını kullanmıyorsanız, bir an önce kullanmaya başlamanızı öneririz. Bütün Twitter kartları gibi bu kartlar da daha zengin ve detaylı bilgiler içeren tweetler oluşturmanıza yardımcı olur. Bu kartlarla, biri tweetinizi görmek için tıkladığında direkt sizin teklifinizi görmeyecek ama tek tıkla gidebileceği eyleme çağrınızı görebilecek. İsimleri ve iletişim bilgileri otomatik olarak sisteme geçeceği için formu doldurma ihtimalleri artacak.
8. İletişimi Twitter'ın dışına taşıyın. Twitter'da potansiyel müşteri ile etkileşime girdikten sonra iletişiminizi genişletmenin yollarını aramalısınız. Eposta ya da direkt mesaj yoluyla iletişim kurarsanız karşınızdakiyle daha kişiye özel bir ilişki kurabilirsiniz. Potansiyel müşterileriniz özel bir alanda daha rahat soru yöneltebilirler. Elbette diğer yandan Twitter'daki iletişiminizi de sürdürmelisiniz.
Potansiyel müşterilerinizle sürekli iletişim kurarak size daha fazla güvenmelerini sağlayabilirsiniz. Onları takip edin ve etkileşim kurmaya sürekli olarak devam edin. Bu süreç çok uzun zaman alabilir. Pes etmeyip çalışmalarınızı planlı bir şekilde sürdürürseniz sonuçlarını en iyi şekilde alırsınız.

Etiketler:

İlgili Haberler

Yaratıcı Tweet Atmanın 14 Yolu
Yaratıcı Tweet Atmanın 14 Yolu
Devamını Oku >
2016 Yılında Twitter’da En Çok Konuşulanlar
2016 Yılında Twitter’da En Çok Konuşulanlar
Devamını Oku >
Twitter İle Web Sitesi Trafiği Nasıl Artırılır?
Twitter İle Web Sitesi Trafiği Nasıl Artırılır?
Devamını Oku >
Twitter Fenomenleri Markalarla Buluşturan Platform Niche’i Satın Aldı!
Twitter Fenomenleri Markalarla Buluşturan Platform Niche’i Satın Aldı!
Devamını Oku >
En İyi Sevgililer Günü Kampanyaları 2015
En İyi Sevgililer Günü Kampanyaları 2015
Devamını Oku >
Oreo Türkiye’de Sosyal Medya İletişimine Başladı
Oreo Türkiye’de Sosyal Medya İletişimine Başladı
Devamını Oku >
Doğru İmaj Optimizasyonu Yöntemleri
Doğru İmaj Optimizasyonu Yöntemleri
Devamını Oku >
KFC’den Yılbaşına Özel Proje: Twitter Tombalası
KFC’den Yılbaşına Özel Proje: Twitter Tombalası
Devamını Oku >