Pizza Hut’tan Esprili Ambalaj Tasarımları

Grafik Tasarım, Projeler 05 Şub 2016
Pizza Hut’tan Esprili Ambalaj Tasarımları

Pizza Hut, yeni ambalajlarında kullandığı esprili tasarımlar ile yeni bir iletişim diline geçiş yapıyor.

Amerikan stili pizza üzerine uzmanlaşmış uluslararası restoranlar zinciri Pizza Hut, Türkiye’deki restoranlarında kullanacağı yeni ambalaj tasarımlarını görücüye çıkardı. Farklı ülkelerde kullandığı ilginç ambalaj tasarımları ile dikkat çeken markanın geçtiğimiz yıl pizza siparişi verenlere sinema keyfi sunan Blockbuster Pizza Box adındaki kutuları da epey beğenilmişti.

Türkiye’deki iletişim çalışmalarında da değişim sürecine giren Pizza Hut, web sitesinden müşteri ilişkilerine kadar birçok konuda yeniliklerini hayata geçiriyor. Bu kapsamda ambalaj tasarımlarını da yenileyen marka; pizza kutuları, kahve ve soğuk içecek bardakları, tabakları, kaseleri, sos paketleri ve diğer servis malzemelerini eğlenceli karakterlere dönüştürmüş.

Ogilvy İstanbul imzası taşıyan yeni tasarımlarda her ambalaj kendi karakteristik özelliğine göre tüketiciyle konuşuyor.

Pizza Hut Ambalaj

Pizza Hut Ambalaj Tasarımları

pizza-hut

Pizza Hut’ın ilk olarak Antalya’da kullanılmaya başlanan bu ambalajları, yakın zamanda yeni restoranlarla birlikte tüm şubelerde kullanılacak. 

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← İş Girişim Sermayesi’nin Web Sitesi Yenilendi Yeditepe Üniversitesi Hastanesi Web Sitesi Yeni Yüzüyle Yayında! →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.