Piyano Çalmayı Öğreten Ücretsiz Artırılmış Gerçeklik Uygulaması

Piyano Çalmayı Öğreten Ücretsiz Artırılmış Gerçeklik Uygulaması

Artırılmış gerçeklik gözlüğüyle ve enstrümanın üzerinde beliren animasyonlu talimatlarla piyano çalmayı öğrenmek çok kolay.

Artırılmış gerçeklik, öğrenme konusunda başarılı bir araç olduğunu kanıtlamaya devam ediyor. “Music Everywhere” uygulaması, artırılmış gerçeklik yardımıyla insanların piyano çalmayı öğrenmesini sağlıyor. Microsoft Store’dan ücretsiz indirilebilen ve özellikle piyano öğrencileri için etkili bir çözüm olan yazılım, Microsoft Hololens Developer Contest’te ödül kazandı.

Music Everywhere’i kullanırken, kullanıcının AR gözlüğü takması gerekiyor. Bu sayede kullanıcı, talimatları piyano tuşlarının hemen üzerinde görebiliyor ve uygulayabiliyor. Uygulamada; interaktif teorik dersler, canlı pratik yapabilme imkanı ve blues, rock, jazz ve klasik tarzdaki parçaları çalmayı öğrenmek için animasyonlu gösterim seçenekleri bulunuyor.

Music Everywhere’in çekici yönü ise ücretsiz olmasından dolayı kolay ulaşılabilmesi. Uygulamayı geliştiren ekip, ürünün yaygınlaşmasını sağlamak için, daha hafif ve kullanımı daha kolay artırılmış gerçeklik gözlükleri üreten Mira’yla iş birliği yapmak ve bu gözlükleri 200 dolar fiyatla satmak istiyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Aerosmith’in Solisti Steven Tyler, KIA Stinger’la Gençliğine Dönüyor İki Ezeli Rakip Coca-Cola ve Pepsi’nin Super Bowl LII Reklamları →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.