Pinterest Kampanya Örneği: Pindirim

Pinterest Kampanya Örneği: Pindirim

Sosyal medya etkileşimini satışa dönüştürme konusunda başarılı markalardan biri olan 1V1Y, Pinterest üzerinden düzenlediği Pindirim kampanyası ile bir kez daha takipçilerinin karşısına çıktı.

Online alışveriş konusunda akla ilk gelen platformlardan biri olan 1V1Y gerçekleştirdiği sosyal medya kampanyaları ile üyelerini büyük fırsatlar sunuyor. Gerçekleştirilen Pindirim kampanyası ile 1V1Y üyeleri  kampanya üzerinden oluşturulan web sitedeki ürünleri pinliyor. Kampanya için öngörülen sürenin sonunda en çok pinlenen ürün %90’a varan indirimle satışa çıkıyor.

Oyunlaştırma dinamikleri ve sosyal medya yayılımı kullanılarak hayata geçirilen projeye katılabilmek için 1V1Y üyesi olmak ve Pinterest kullanmak gerekiyor.

 
1V1Y tarafından Mart ayında dünyanın en ünlü dergilerinden L’officiel ve Nisan ayında ise popüler giyim markası Koton ortaklığı ile gerçekleştirilmişti. 1V1Y sosyal medya üzerinden tüketiciye ulaşma konusunda başarılı olan bu kampanyayı bugünlerde Dolce Home ortaklığı ile tekrarlıyor. İki gün sürecek bu kampanya için pindirimler devam ediyor.

1V1Y tarafından 3. kez gerçekleştirilen Pindirim kampanyası Pinterest sosyal medya kampanyaları arasında örnek alınabilecek başarılı projelerden biri haline geldi.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Ford Fiesta Sosyal Medya Kampanyası: 24saatinvar.com LG Tweet Atan Buzdolabı →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.