Pimapen’den Yeni Reklam Kampanyası “Şimdi Sessizlik Lütfen”

Pimapen’den Yeni Reklam Kampanyası “Şimdi Sessizlik Lütfen”

Pencereye adını veren Pimapen, geçtiğimiz aylarda başlattığı “Şimdi Sessizlik Lütfen” adlı farkındalık projesinin reklam filmini yayınladı.

sehrisessizeal.com platformundaki gürültü haritası verileri aracılığıyla gürültünün insanlar üzerindeki psikolojik ve fizyolojik etkilerini ölçen Pimapen, reklam filminde kent yaşamındaki farklı sesleri ele alarak, gürültü kirliliğine dikkat çekiyor.

Dünya Sağlık Örgütü’nün tanımladığı insan sağlığı için risk oluşturan faktörlerden biri de gürültü kirliliği. Gürültünün insan sağlığına ve çevreye verdiği zararlara dikkat çekerek, korunma yolları konusunda kullanıcıları bilgilendirme amacıyla yola çıkan ve geçtiğimiz aylarda “Şimdi Sessizlik Lütfen” farkındalık projesini hayata geçiren Pimapen, projenin reklam filmini yayınladı.

Gürültü kirliliğine son vermek için: Şimdi Sessizlik Lütfen

Pimapen’in “Şimdi Sessizlik Lütfen” projesinin reklam filminde; korna sesleri, iş makineleri gibi kent yaşamındaki farklı seslerden yola çıkılıyor, gencinden yaşlısına kadar gürültünün insan hayatına olan etkilerine vurgu yapılıyor. Jellybon imzalı filmde; istediği üniversiteye girmek için çok çalışan Eda’nın dağılan dikkati, uyuyamayan Ada bebeğin huzursuzluğu ve gürültüden sağlığı etkilenen Derya teyzenin ruh hali samimi ve içten bir üslupla aktarılıyor. Film, görünmeyen ama her yerde olan gürültü kirliliğinin insan sağlığına ve çevreye verdiği zararlara dikkat çekerek farkındalık yaratmayı amaçlıyor.

Künye:

Reklamveren: Pimapen
Reklamveren Yetkilileri: Seyfettin Aslan, Ferda Gökser
Reklam Ajansı: Jellybon
Ajans Kurucu Ortakları: Altay Şengür, Başak Acar Şengür
Kreatif Grup Başkanı: Başak Acar Şengür
Kreatif Ekip: Gamze Nur Yıldız, Özge Arslan, Cemre Durgun, Elif Erdim
Müşteri İlişkileri Ekibi: Güleser Ekşioğlu, Adnan Adil
Sosyal Medya Ekibi: Beril Ezgi Akbala
Prodüksiyon Şirketi: Cue İstanbul
Yapım Prodüktörleri: Ediz Alptekin, Murat Aytekin
Yönetmen: Fırat Mançuhan
Görüntü Yönetmeni: Eren Yıldız
Post Prodüksiyon: Cue İstanbul
Müzik Yapım: 3K1A Music
Medya Ajansı: Havas Media

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Taban Gıda’nın Web Sitesi Diverseffect’in Tecrübesi İle Yenilendi! Designneuro tarafından hazırlanan Hopealkazar.com yayında! →

Yazar Hakkında

Avatar
Kübra Ünal
Kübra, İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü mezunu. Çalışma yaşamında ilk deneyimlerini Startup'larda kazanan Kübra, DijitalAjanslar.com'da İçerik Yazarı ve Müşteri Temsilcisi olarak kariyerine devam ediyor.