Philips Healthcare Google Glass Uygulaması İle Doktorlar Hasta Verilerine Anında Ulaşacak!

Philips Healthcare Google Glass Uygulaması İle Doktorlar Hasta Verilerine Anında Ulaşacak!

Philipsh Healtcare Google Glass Uygulaması ile doktorlar ameliyat sırasında hastaların kritik verilerine hızlı bir şekilde ulaşacak.

Son yılların en önemli giyilebilir teknoloji ürünlerinden biri olan Google Glass, kullanıcıların günlük hayatlarında kullanabilecekleri uygulamalar dışında uzmanlık gerektiren alanlarda da yenilikler getiriyor. Google Glass’ın son uygulamalarından biri olan ve Philips Healtcare tarafından hayata geçirilen uygulama da bunlardan biri.

Sağlık sektöründe kullanılması amacıyla hayata geçirilen Philips Healthcare Google Glass Uygulaması, doktorların hasta verilerine kolayca ulaşmasına imkân sağlıyor. Sağlık ile teknolojiyi biraraya getiren uygulama, doktorların hastaları hakkında daha detaylı bilgiler edinebilmesi ve bu bilgilere göre tedavi uygulaması amacıyla tasarlanmış.

Uygulama ile doktorlar özellikle ameliyat sırasında Google Glass’ı sesle kontrol ederek hasta hakkındaki kritik verilere ulaşabiliyorlar.

 
Google Glass gibi yeni bir teknolojinin bu tarz uygulamalar ile kullanılmasını sağlık sektöründe bir dönüm noktası olarak nitelendirebiliriz. Önümüzdeki günlerde “akıllı giyilebilir teknolojiler” sağlık alanında önemli yeniliklere yol açacak gibi görünüyor. 

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Plasenta Sosyal Medya Ajansı WPP Bünyesine Katıldı Türk Hava Yolları Yatırımcılar ve Girişimcileri Havada Buluşturuyor! →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.