Philips, Annelerin Bitmek Bilmeyen Enerjisini Depoladı

Philips, Annelerin Bitmek Bilmeyen Enerjisini Depoladı

Philips, annelerin bitmek tükenmek bilmeyen enerjisini elektrik enerjisine dönüştürdü ve diğer annelerin önemli bir ihtiyacını karşılamak için kullandı.

Anneler Günü, bu yıl Arjantin’e biraz erken gelmiş gibi gözüküyor. Arjantin’de 15 Ekim’de kutlanan gün için Philips ve Wunderman Buenos Aires ajansı, annelerin enerjisinden ilham aldığı “Mother’s Energy” (Energía De Madre) kampanyasını yaratarak, annelerin içindeki “sihirli” gücü diğer annelere yardım etmek için bir araca dönüştürdü.

“Anneler; ev işlerinden, çocuk bakımına; çalışma hayatından hobi edinmeye kadar her işe yetişecek gücü ve zamanı nereden buluyor?” sorusunun yanıtını arayan Philips hem annelerin bu enerjisinin nereden geldiğini anlamak hem de bu enerjiyle diğer annelere yardım edebilmelerini sağlamak için ilginç bir proje hazırladı.

Annelerin yürürken ürettiği kinetik enerjiyi depolayarak elektrik enerjisine çeviren pili bir ayakkabı tabanıyla birleştiren Philips, Arjantinli anneleri bu teknolojiyi kullanmaya davet etti.

Anneler, sabahın ilk ışıklarıyla başlayan günlük maratonlarında bu tabanlığı kullandı ve gün boyu ürettikleri tüm enerji bu sayede depolandı. Ardından, annelere dağıtılan, onların enerjisiyle dolu piller toplanarak başka annelere enerji vermesi için kullanıldı. Bir araya getirilen piller, hastanelerin Yeni Doğan Yoğun Bakım Ünitelerine ışık kaynağı görevi görmesi için yerleştirildi.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Photoshop’a Alternatif, Hepsi Bir Arada Fotoğraf Düzenleme Aracı Deep360'ın bryCEPTE İçin Hazırladığı Reklam Kampanyası Yayında →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.