Periscope’tan Web Siteleri İçin “Canlı Yayın” Butonu

Periscope’tan Web Siteleri İçin “Canlı Yayın” Butonu

Online canlı yayın uygulaması Periscope, web sitelerine eklenebilecek “Canlı Yayın” butonunu kullanıma sundu.

Online canlı yayında yeni bir dönemin kapılarını açan Periscope, son güncellemesi ile birlikte web sitelerine eklenebilecek “Canlı Yayın” butonunu hayata geçirdi. Böylece kullanıcılar canlı yayınlarını artık kendi web siteleri ve blogları üzerinden ziyaretçilerine ulaştırabilecek.

Herkesin kullanımına açılan butonu web sitenize eklemek için Periscope embed sayfasına kullanıcı adınız ile giriş yapmanı gerekiyor. Ardından butonun boyutunu seçerek ve oluşturduğunuz embed linkini web sitenize eklemeniz yeterli.

Canlı yayında olduğunuzda buton renk değiştiriyor ve ziyaretçiler butona tıkladığında açılan yeni bir pencerede yayınını takip edebiliyor.

Periscope Canlı Yayın Butonu

Periscope tarafından “On Air Buton” olarak adlandırılan bu özellik, yayıncıların sosyal medya dışında web siteleri üzerinden de hedef kitlelerine ulaşmalarını sağlayacak. 

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Facebook’a Dislike Butonu Yerine Yeni Emojiler Geliyor! Dijital Reklam Yatırımları Yazılı Basını Geçti! →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.