Parallax Scroll Web sitesi Örnekleri

Projeler, Web siteleri 22 Mar 2013
Parallax Scroll Web sitesi Örnekleri

Bugünlerde web sitesi tasarımında popüler trendlerden birisi, “parallax scrolling” adı verilen bir kaydırma sistemi. Parallax web sitesi örnekleri, birbirinden çok farklı özellikler sergileyebiliyor.

Parallax scroll trendinin amacı; yeni bir perspektif yaratan kusursuz bir menü ile zengin ve katılımcı kullanıcı deneyimi sağlamak… Bir ara bu teknik çok eleştiriliyordu fakat olumlu sonuçlar olumsuzlardan fazla…

Göz önünde bulundurulması gereken önemli şeylerden birisi; markaların hikayelerini anlatırken veya ürünlerini sunarken parallax scroll efektlerini nasıl kullandıkları…

Aşağıdaki parallax web sitesi örnekleri kapsamında bilgi sunumu ve yerleştirmenin, sadece sitenin efektlerini öne çıkartmadan nasıl kullanıldığını görebilirsiniz:

Air Jordan 2012

Yeni Air Jordan basketbol ayakkabısı… Oyunu yukarıdan değiştirin, korta hız emri verin, ya da tamamen özelleştirilmiş Air Jordan ile renkleri yaşayın.

 

Parallax Scrolling Web Sitesi

Mercedes Benz Class A

Yeni A-Class. Yeni bir neslin nabzı… Mercedes-Benz, Yeni A-Class’ı sunar.

 

Web Sitesi Örnekleri

 

Volkswagen Beetle

Daha ince, daha hızlı ve daha kaliteli – Volkswagen’den 21. Yüzyıl Beetle’ın dijital olarak yeniden düzenlenmiş hali…

 

Web Tasarım Örnekleri

 

Soleilnoir Believe In

2012’de inanmazsanız, olmasını sağlayamazsınız!

 

Parallax Web Sitesi Tasarımı

 

Never Mind the Bullets

Teknoloji geliştikçe, HTML5 çağına girmeye hazırlanıyoruz. Internet Explorer 9’un lansmanı şerefine “Beauty of the Web” için oluşturulan “Never Mind the Bullets”, parallax efektleri ile zenginleştirilmiş geleneksel çizgi roman deneyimi yaşatıyor. Farenin basit bir hareketi ile çizgi roman canlanıyor ve hikaye hayat buluyor.

 

Parallax Web Tasarım Örnekleri

 

ASICS “Stop at Never”

Asics “Stop at Never” web sitesi özellikleri ve videolar ASICS ayakkabılarının inanılmaz teknolojisini ön plana çıkarıyor. Videolar, ayakkabının hareketlerini kontrol edebileceğiniz interaktif katılımlar ile parallax siteye yerleştirilmiş.

 

Parallax Scrolling Tasarım

 

The Range Rover Evoque Special Edition

Range Rover Evoque Special Edition, Land Rover tasarım ekibi ve Victoria Beckham sayesinde moda ve tasarım inovasyonlarını bir araya getiriyor.

 

Parallax Web Sitesi Örneği

 

Resign Film

Filmde hafta sonu tatilinde kendisini doğaya bırakan bir adamın hayatını değiştirecek bir sürprizle karşılaşmasını anlatıyor. Bu kısa filmin tanıtımı için yapılan parallax web sayfası ortak bir universite projesi…

 

Parallax Web Sitesi Örneği

 

Von Dutch

Dutch, Von Dutch ya da J. L. Bachs (Joe Lunck Box) olarak da bilinen Kenneth Robert Howard, motorsiklet tamircisi, oyuncu, metal üreticisi, bıçak ve silah ustası… Babası Wally Howard bir ressamdı ve on yaşında Kenny Howard da bir profesyonel kadar resim yapabiliyordu. The Von Dutch takma adı “Hollandalı gibi inatçı” anlamında kullanılıyor.

 

Parallax Scrolling Örnekleri

 

Inzeit

Inzeit, ticarete odaklanan bir dijital ajans…

 

Web Tasarım Örneği

 

Manufactured Essai

Manufacture d’essa, kusursuz işçiliğe dayanan İtalyan geçmişini, modern ve sofistike tadı ile birleştirebilen kendine özgü ve tanınabilir stile sahip…

 

Web Sitesi Tasarım Örnekleri

 

Bunlar parallax scroll tekniği kullanan web sitesi örneklerinden sadece birkaçı. Teknik geliştikçe, biz de güzel örnekleri size ulaştırmaya devam edeceğiz…

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Life of Pi Kamera Arkası Sırlarını Keşfedin! Reklam Ajansları Kendi Tanıtımlarını Yaparsa →

Yazar Hakkında

Pelin Gülcan
Pelin Gülcan
ODTÜ Eğitim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği'nde Lisans eğitimini tamamladıktan sonra Yeditepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Radyo, Sinema ve Televizyon Bölümü'nden mezun oldu. Pelin, DijitalAjanslar.com'un içeriklerini koordine ediyor ve sosyal medya iletişimini sürdürüyor.