PANTONE, 2018’in Favori Rengini Seçti

Grafik Tasarım, Projeler 11 Ara 2017
PANTONE, 2018’in Favori Rengini Seçti

PANTONE, renk kataloğunda “PANTONE 18-3838 TCX” koduna sahip “Ultra Violet” rengini, 2018’in rengi ilan etti.

PANTONE, esrarengiz, tahmin edilemez ve zaman zaman değişkenlik gösteren ‘Ultra Violet’ renginin engin ve sınırsız gökyüzünü temsil ettiğini düşünüyor. 2017’nin PANTONE rengi ise yeşilin canlı bir tonu olan Greenery olmuştu.

Ultra Violet, evrenin keşfedilmeyi bekleyen gizemlerini de simgeliyor ve insanları yaratıcı çalışmalar yapmaya ve dünyada iz bırakmaya davet ediyor.

Pantone Color Institute başkanı Leatrice Eiseman, bu yılın seçimi Ultra Violet rengi hakkında “Hayal gücü ve yaratıcılık gerektiren bir dönemde yaşıyoruz. Mavi merkezli mor ‘PANTONE 18-3838 TCX ya da Ultra Violet’ rengi, farkındalığımızı ve potansiyelimizi üst seviyeye taşıyor.” dedi.

Eismeman’a göre gizemli mor renk, uyumsuzluğun ve sanatsal dehanın da sembolü… Prince, David Bowie ve Jimi Hendrix, Ulta Violet’ın tonlarını kullanarak batı pop kültürünü, bireyselliklerinin bir ifadesi olarak yansıtan sanatçılardı. Ultra Violet de dünyanın şu an ihtiyaç duyduğu yaratıcılığı yansıtan bir renk.


Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Recode, Goldengate İçin Tasarladı Karnı Acıkan Kediyle "Hungry Eyes" Parçasında Karaoke →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.