Pantone, 2015 Rengini Belirledi!

Pantone, 2015 Rengini Belirledi!

Pantone, 2015 yılının trend rengini kırmızı ve kahverengi arasında bir ton olan Marsala olarak belirledi.

Dünyaca ünlü renk otoritesi Pantone; yapılan medya analizleri, sosyo-politik olaylar, teknolojik gelişmeler ve diğer faktörlerin değerlendirilmesi sonucu 2015 yılının trend rengini Marsala olarak belirledi.

Toprak ve şarap tonları arasında son derece güçlü ve kararlı bir renk olan Marsala, aynı zamanda sade ve zarif olarak tanımlanıyor. Adını Marsala şarabından alan renk, klasik mavi ve kum rengi kombinasyonu ile şık bir görünüm oluşturuyor.

Duyusal pazarlamada oldukça etkili olan renk trendlerinde geçtiğimiz yıl ışıltılı bir renk olan Radiant Orchid hakimken; bu yıl soft ve minimalist renklerin ağırlıklı olduğu görülüyor.

Pantone 2015 yılınının diğer trend renklerini ise; Strawberry Ice (Buzlu Çilek), Aquamarine (Deniz Mavisi), Scuba Blue (Scuba Mavi), Lucite Green (Cam Yeşili), Classic Blue (Klasik Mavi), Toasted Almond (Kavrulmuş Badem), Tangerine (Mandalina Turuncusu), Custard (Koyu Vanilya) ve Glacier Gray (Buz Grisi) olarak açıkladı.

pantone 2015 renk marsala

pantone 2015 rengi marsala

Pantone’un renk skalası ve yılın rengi ile ilgili daha detaylı bilgi için Pantone web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Sempeak, DoubleClick Rich Media Gallery'de Yer Aldı Formula 7’nin Dijital Ajansı Badbaz Oldu! →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.