Panda Karşılaştırmalı Reklam Filmi: Hazlı ve Öfkeli

Panda Karşılaştırmalı Reklam Filmi: Hazlı ve Öfkeli

Panda, yeni reklam filmi “Hazlı ve Öfkeli” ile rakibine gönderme yapıyor. Türkiye’deki karşılaştırmalı reklamların ilk örneklerinden birini oluşturan filmde mizahi bir anlatım kullanılmış.

Geçtiğimiz yıl onaylanan tüketici yasasıyla Türkiye’de karşılaştırmalı reklam devri açılmış ve bu durum reklam sektörü tarafından da heyecanla karşılanmıştı. Karşılaştırmalı reklamların ilk örneği ise popüler dondurma markası Panda’dan geldi.

Başarılı viral videoların yaratıcısı Batesmotelpro imzası taşıyan Panda yeni reklam filminde, en büyük rakibinin reklamlarında kullandığı dil, mesaj ve promosyonlarına gönderme yapıyor.

Dondurma reklamlarında sıkça yer alan seksi kadın, seksi müzik, dondurma ısırılırken çıkan ses gibi klişelere gönderme yapan Panda, “Hazlı ve Öfkeli” filminde kendi ürününün sadece bir dondurma olduğunu vurguluyor. Panda ayrıca rakiplerinin dondurma çubuğunda çıkan kodla büyük hediyeler vermesini de esprili bir dille eleştiriyor.

 
Panda, rakibine gönderme yaptığı yeni reklam filmi “Hazlı ve Öfkeli” ile yaz sezonu ile birlikte karşılaştırmalı reklam devrini de açmış görünüyor. 

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Yapı Kredi Play Yarışması: Adaya Yolculuk Kütahya Porselen Facebook Kampanyası: Anneme Ne Hediye Alsam? →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.