Oyundaki Dünyayı Gerçek Hayatla Buluşturan iPhone X Reklamı

Oyundaki Dünyayı Gerçek Hayatla Buluşturan iPhone X Reklamı

Apple’ın en yeni iPhone X kampanyası,  telefonun A11 Biyonik çipini öne çıkarırken, hayal dünyasıyla gerçek dünyayı birbirine karıştırıyor.

Apple, “Unleash” isimli reklam filminde mobil oyunların aksiyon dolu hayal alemini gerçek dünyaya taşıyor. Marka, iPhone X’te kullandığı A11 Biyonik çipin “akıllı telefonlardaki en akıllı ve güçlü çip” olduğunu iddia ediyor. A11, fazla CPU kullanımı gerektiren uygulamalarda pil ömrünü güçlü tutuyor. Görsel efektlerin bolca kullanıldığı kampanya ise bu iddiayı destekler nitelikte.

iPhone X’te oyun oynamanın ne kadar sürükleyici bir deneyim olduğunu gösteren spotta, Beijing sokaklarında dolaşan ve telefonundan popüler çoklu oyunculu savaş oyunu Vainglory’yi oynayan bir genç yer alıyor.

Kahramanımız, telefonundan oyunu açar açmaz oyundaki fantezi dünyası sokaklara yansıyor. Bir yandan oyundan fırlayan yaratıklarla savaşan genç, bir yandan da gelen mesajları yanıtlıyor ve YouTube Live’daki oyuncularla sohbet ediyor. Gerçek hayattaki ve oyundaki görevler birbirine karışıyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Burger King, Kadınlardan Tavuk Kızartması İçin Daha Fazla Ücret İstedi Burger King’in Güneşte Pişen Whopper Köftesi →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.