Online Staj Arama Platformu: Stajim.net

Projeler, Web siteleri 22 Haz 2015
Online Staj Arama Platformu: Stajim.net

İki genç girişimcinin hayata geçirdiği Stajim.net; staj arayan öğrencilerle, stajyer arayan firmaları bir araya getiriyor.

Bilkent Üniversitesi öğrencileri Elis Yılmaz ve Emre Aykan tarafından, üniversite ve meslek lisesi öğrencilerinin staj ve yönetici yetiştirme programlarına başvurularını kolaylaştırmak ve kendilerine uygun staj programını bulmanın karmaşıklığından kurtarmak amacıyla kurulan ilan sitesi Stajim.net, kısa sürede başarılı girişimler arasında yerini aldı.

Stajim.net, üniversite ve meslek lisesi öğrencileri ile yeni mezunların kariyer planları için çok önemli bir yer tutan staj programlarına en kolay şekilde ulaşabilmelerini sağlarken; firmaların da aradıkları pozisyonlar için gerekli şartları sağlayan stajyerleri bulabilmesine imkan veriyor.

Stajim.net web sitesinde; uzun ve kısa dönem, MT (Yönetici Yetiştirme) programları, lise stajı ve yurtdışı stajları olmak üzere beş farklı kategori yer alıyor. Kullanıcılar siteye kolayca üye olarak birçok firmanın güncel staj ilanına ulaşıp başvuru yapabiliyor. Aylık 1 milyondan fazla gönderiye ulaşan Stajim.net, 10 binin üzerinde üyesi ve sosyal ağlarda 30 binin üzerinde takipçisi ile staj arayan öğrencilerle stajyer arayan firmaları bir araya getirmekle kalmıyor, aynı zamanda üyelerin deneyimlerini paylaşabileceği bir sosyal platform da sunuyor.

stajim net

Gelir modeli ilan veren firmalar ve reklamlar olan web sitesinin, yatırımcı desteği ile altyapısı geliştirilerek dünya çapında kullanılabilecek bir sosyal staj platformu haline getirilmesi amaçlanıyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← MTV’den Korku Dolu İnteraktif Oyun: Choose Your Own Murder Markaların Yaratıcı Babalar Günü Reklam Filmleri →

Yazar Hakkında

Dilek Kızılırmak
Dilek Kızılırmak
Kadir Has Üniversitesi, Reklamcılık Bölümü ile Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü’nden mezun oldu. Dilek, dijital pazarlama konusunda kendini geliştiriyor ve Dijitalajanslar.com'da yazar olarak yer alıyor.