Omnicom ve Twitter’dan 230 Milyon Dolarlık Reklam Anlaşması

Omnicom ve Twitter’dan 230 Milyon Dolarlık Reklam Anlaşması

Dünyanın en büyük reklam ajanslarından biri olan Omnicom, Twitter’la 230 milyon dolarlık bir reklam anlaşmasına imza attı.

Geçtiğimiz günlerde ses getiren Publicis ve Facebook reklam anlaşmasının ardından bir haber de Omnicom Group’tan geldi. OMD ve PHD gibi büyük ajansları da bünyesinde barındıran Omnicom, Twitter ile 2 yıllık ve 230 milyon dolar değerinde bir reklam anlaşması yaptı.

Mobil reklam odaklı anlaşma çerçevesinde Omnicom’un otomatik reklam satın alma birimi olan Accuen, Twitter’ın reklam birimi MoPub ile entegre edilerek kullanılacak. Böylece Omnicom doğru reklam fiyatlandırmaları ve hedefleme imkanı elde ederken, Twitter ise Omnicom ajanslarına sabit fiyat verme, yeni format ve inisiyatiflerde de önceden bilgi verme yükümlülüğü üstlenmiş olacak.

Son zamanlarda mobil reklam konusunda önemli adımlar atan reklam devi Omnicom, geçtiğimiz Mart aylarında da Instagram ile 100 milyon dolarlık bir anlaşma imzalamıştı. 

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← NASA Binlerce Selfie’den Dünya Haritası Oluşturdu Google İlk Sürücüsüz Otomobilini Tanıttı →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.