Ogilvy, Logosunu ve Marka Kimliğini Yeniledi

Ogilvy, Logosunu ve Marka Kimliğini Yeniledi

Ogilvy; 70 yıllık logosu, organizasyon yapısı ve marka kimliğini yeniledi.

Ogilvy, değişimin bir sonraki evresine geçerek, yepyeni bir organizasyon yapısı ve marka kimliğiyle karşımıza çıktı. 18 aydır süren bu yolculuk, şirketin şimdiye kadar tarihinde geçirdiği en büyük değişimlerden biri. Müşterilerin değişen isteklerine yanıt verebilmek için yeni bir iş modeli benimseyen ajans, marka kimliğinin yanı sıra 70 yılı aşkın süredir kullandığı logosunda da değişiklik yaptı. Ajans yeni kimliğiyle artık daha sade, daha net ve daha bağlantılı.

Dünyanın içinde bulunduğu ve pazarlama sektörünü derinden etkileyen dijital dönüşüm, tüketici alışkanlıklarının, medyanın ve rekabetin değişmesine sebep oldu. Markanın, her zamankinden önemli hale geldiği günümüz koşullarına ayak uydurmak gerektiğinin farkında olan Ogilvy, yeni bir vizyon, değer ve dinamiklerle yenilenmeye gitti.

Organizasyondaki değişikliği; OgilvyOne, Ogilvy & Mather Reklamcılık ve Ogilvy Halkla İlişkiler’i birleştirerek yapan ajans, tüm alt markaları tek bir kimlik ve müşteri hizmeti modeli altında topladı. Bir markada toplanan alt markalar, hizmet anlamında 2 grup altında sıralandı.

İlk grupta; Yaratıcı, Strateji, Servis, Müşteri Hizmetleri, Veri, Finans, Teknoloji, Yetenek, İş Geliştirme, Pazarlama ve İletişim, Yönetim ve Üretim birimleri ve ikinci grupta ise Marka Stratejisi, Reklamcılık, Müşteri Etkileşimi ve Ticaret, PR, Dijital Dönüşüm ve Ortaklıklar yer alıyor.

Yeni küresel bir platform da oluşturan Ogilvy, topluluk ağı aracı ‘Connect’ ile bilgi paylaşımı yoluyla profesyonel gelişimi sağlayacak ve müşterilerle doğru ekipleri buluşturmaya çalışacak.

 

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Facebook, Instagram Fotoğraflarını Platformda Paylaşmanın Yeni Bir Yolunu Test Ediyor Instagram, 1 Saat Uzunluğundaki Video Formatıyla YouTube’a Rakip Olabilir →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.