Oculus’da “Touch” Dönemi Başlıyor

Oculus’da “Touch” Dönemi Başlıyor

Sanal gerçeklik teknolojisinin liderlerinden Oculus, bu kez de farklı bir giyilebilir teknoloji aracı olan Oculus Tocuh ile karşımızda.

2014 yılında California’da kurulan şirketin sanal gerçeklik adına yürüttüğü çalışmalar öncü nitelikte. Şirketin bu yıl düzenlenen E3 Expo’da duyurusunu yaptığı teknoloji, oyun konsolu konseptini sevenlerin vazgeçilmezi olacak gibi.

Kontrol panelinde birkaç buton bulunan bu el kumandasının tasarımında hareketlerin algılanması için jiroskoplar mevcut. Ayrıca kullanıcının parmaklarıyla bir şey yakalama ve tutma refleksleri artırılmış.

30 farklı sanal gerçeklik oyununun destekleyecek olduğu Oculus Touch’ın kesin çıkış tarihi duyurusu, sonbahar aylarında yapılacak. Demo versiyonunu deneyimlemek için de bir süre beklemek gerekecek olsa da, tanıtım videosu piyasaya çıktı:

 

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Dünyanın İlk Sualtı Fotoğraf Robotu: Aquabooth En İyi 10 Sanal Gerçeklik Gözlüğü →

Yazar Hakkında

Leyla Asena Arıca
Leyla Asena Arıca
Koç Üniversitesi'nde Uluslararası İlişkiler okuduktan sonra İstanbul Bilgi Üniversitesi Reklamcılık bölümünde eğitimine devam eden Asena, Dijitalajanslar.com'da içerik editörü ve yazar olarak yer alıyor.