Nutella’dan Kişiselleştirilmiş Medya Kampanyası

Nutella’dan Kişiselleştirilmiş Medya Kampanyası

oOh!medya ve PHD; Nutella’nın ilk duygu tanımlama kampanyası için Yeni Zelanda ve Avusturalya’daki alışveriş merkezlerine yerleştirdikleri panellerle, insanların yüz ifadelerini yakalamak istiyor.

Müşterilerin yüz ifadeleri, panel ekranlarında görecekleri Nutella reklamını şekillendiriyor. Ekranda beliren Nutella kavanozu, karşısındaki kişinin mutlu ya da huysuz olduğuna dair etiketler taşıyor. Panelde, yüz ifadelerini yakalamak ve ifadeleri belirli ruh halleri veya karakter özellikleriyle eşleştirecek gelişmiş bir yüz haritalama teknolojisi kullanılıyor.

Reklam paneli, alışveriş sırasında doğrudan ilgisini çekemediği kişiler için de çeşitli tepkiler veriyor. Hareketi algılayan Kinect kamera sayesinde, panel yürüyen bir grup insanı algılayabilecek ve onlara güzel göründüklerini söylemek gibi genel önerilerde bulunabilecek.

Bu sistemin hiçbir kişisel data toplamadığını belirten oOh!medya direktörü Blair Hamliford,  yüz tanıma yazılımlarının Out Of Home reklam uygulamalarına yeni bir boyut getirdiğini söylüyor.

Nutella’nın ilgi çekici panelleri, aynı zamanda motivasyon sağlayan ve insanların güne daha pozitif devam etmelerine yardımcı olan harika bir yol.

Kampanya, Avusturalya’da 25 panel ve Yeni Zelanda’da 15 panel ile kullanıcıların karşısına çıkıyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Happy Digital’den Türkiye’nin İlk AR Uygulaması! IKEA Place Uygulamasıyla Eşyaları Evinizin İçinde Görün →

Yazar Hakkında

Şenay Elvan Duman
Şenay Elvan Duman
Elvan, Ege Üniversitesi Reklamcılık bölümü mezunu. İzmir'de sektörle ilgili deneyimler kazanan Elvan, DijitalAjanslar.com'da İçerik Yazarı ve Müşteri Temsilcisi olarak kariyerine devam ediyor.