Not Defteri Dijital Yedekleme Hizmeti: Mod

Araçlar, Web Araçları 08 Ağu 2014
Not Defteri Dijital Yedekleme Hizmeti: Mod

Nostaljik defter kullanıcıları ve teknolojik uygulama meraklılarını bir araya getiren not defteri dijital yedekleme hizmeti Mod zaman kazanmanızı sağlıyor.

Kağıt güzeldir. Dijital de öyle. İkisi arasında bir seçim yapmaya gerek yok. Bu yüzden çizim uygulaması Paper ile dijital çizimlerinizi kağıt üzerine çıkarabiliyorsunuz. Peki not defterinizdeki çizimleri dijital ortama aktarmak için ne yapıyorsunuz?

Bugünlerde Mod isimli bir marka bu sorunun cevabı olacak bir ürün sunuyor; dijital bir uygulama ve web hizmeti ile senkronize çalışan bir not defteri.

25 $ ödeyerek iPad Mini ile aynı ölçülerde boş bir defter ve zarf alıyorsunuz. Defteri doldurduğunuz zaman Mod’a postalıyorsunuz ve onlar da tüm sayfaları taratıp beş gün içerisinde tüm içeriği Mod hesabınıza kopyalıyorlar. Defterinizi geri almak isterseniz ekstra ücret ödemeniz gerekiyor.

Jon Wheatley ile birlikte Mod’u yaratan MetaLab’in ortağı Marshall Haas ürünü yaratırken kişisel sıkıntısından ilham aldı. “Mod’u yapmamızdan önce defterlerimizdeki sayfaların teker teker fotoğrafını çekiyorduk ve sonra onları Evernote’a yüklüyorduk. Bu çok sıkıntılı ve zaman alıcı bir iş,” diyor Haas.

Mod daha çok bir dijital arşiv ya da yedekleme hizmeti olarak düşünülebilir. Mod’a defterinizin sayfalarını değil defterinizin tamamını göndermeniz gerekiyor. Böylece tüm çalışmalarınızı defterinizde olduğu gibi bir arada görebiliyorsunuz.

 
Mod’u pek kullanışlı bulmadıysanız şunu da belirtmek isteriz, uygulamanın arayüzü son derece sade ve şık. Bu haliyle defterlerin gerçekliğini hatırlatıyor. Mod aynı zamanda Evernote, Dropbox ve OneNote ile entegre çalışıyor. Yani defterinizin sayfaları tarandığı zaman istediğiniz cihazda ve platformda kullanma şansınız var.

Doldurduğunuz her bir defteri referans bulutunuza eklemek ve bunun için zaman kaybetmemek için Mod son derece etkili bir uygulama. Ayrıca ister nostalji ister teknoloji tutkunu olun dijitale ve deftere aynı anda sahip olmanızı sağlıyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Duruş Bozuklukları İçin Teknolojik Çözüm: UpRight İnteraktif Sanat Evinizde: Framed Dijital Canvas →

Yazar Hakkında

Gizem Taş
Gizem Taş
Boğaziçi Üniversitesi Fen ve Edebiyat Fakültesi, Batı Dilleri ve Edebiyatları bölümünden mezun oldu. Gizem, kariyerine metin yazarı olarak devam ediyor ve aynı zamanda Dijitalajanslar.com'da yazar olarak yer alıyor.