NIVEA Facebook Kampanyası: Yaz İkilemi

NIVEA Facebook Kampanyası: Yaz İkilemi

NIVEA Facebook kampanyası “Yaz İkilemi” ile yaz aylarında kararsız kaldığınız durumları test ederek kişilik analizi yapıyor.

NIVEA’nın eğlenceli uygulaması “Yaz İkilemi” yaz aylarının en kararsız kalınan durumlarını ele alıyor. Uygulamaya giren kullanıcılar ikilemde kaldıkları soruları kendi tercihleri doğrultusunda cevaplandırarak kişiliklerini kendi alışkanlıklarını keşfediyorlar.

nivea facebook kampanyası

Nivea Facebook kampanyası kapsamında bulunan uygulamanın sonuna geldiğinizde ise markasının asıl mesajı vermek istediği ikilem ile karşılaşıyorsunuz: Korunmak mı, bronzlaşmak mı?

Bronzlaşmak için güneşin zararlı etkilerine maruz kalmanın doğru olmadığını vurgulayan uygulama ile ayrıca markanın yeni ürünü NIVEA Sun Protect&Bronze tanıtılıyor. NIVEA tüketicilere yeni ürünü ile seçim yapmak zorunda kalmadan hem korunup hem bronzlaşabilecekleri mesajını veriyor.

nivea facebook kampanyası yaz ikilemi

NIVEA Yaz İkilemi uygulamasının sonunda katılımcılar nasıl bir yaz insanı olduğunu da öğrenebiliyor. Cevaplara göre kullanıcı Sosyal, Maceracı, Enerjik gibi kategorilerden birine dahil olabiliyor ve nasıl bir yaz insanı olduğunu Facebook ile Twitter üzerinden de paylaşabiliyor.

NIVEA’nın dijital ajansı Utopic Farm tarafından hayata geçirilen Yaz İkilemi uygulamasına NIVEA Facebook sayfasından ulaşabilirsiniz.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Allianz Instagram Yarışması: 1 Yaz Hikayesi Sade Logo Örnekleri →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.