Nike’nin Dijital İçerikten Güç Alan Basketbol Sahası: Hyper Court

Nike’nin Dijital İçerikten Güç Alan Basketbol Sahası: Hyper Court

Nike Hyper Court basketbol sahası, oyuncuların antrenman içerikleri seyretmesini ve profesyonel basketbolculardan tavsiyeler almasını sağlıyor.

Nike’nin Filipinler’in başkenti Manila kentinde yarattığı, murallarla süslü iki basketbol sahası, oyuncuların antrenman videoları indirmesine ve Le Bron James, Kobe Bryant, Kevin Durant, Russell Westbrook ve Kyrie Irving gibi profesyonel basketbolculardan tavsiyeler alması için hazırlandı.

“Hyper Court” adı verilen sahanın ve çevrimiçi elementlerin görselleri Arturo Torres tarafından tasarlandı. Torres, aynı zamanda The New York Times’ın en çok satan kitabı The Rap Year Book and Basketball’da yer alan çizimlerin de sahibi.

Nike ve BBH Singapore ortak çalışması olan Hyper Court’la amaçlanan Filipinli gençleri basketbol oynamaları için harekete geçirmek ve ücretsiz veri kullanımıyla antrenman videoları izlemelerini ve uygulamalarının yanı sıra, hayranı oldukları dünyaca ünlü basketbol oyuncularının verdikleri motive edici mesajları dinlemelerini sağlamak.

Google +’la uygulamaya giren oyuncular, hangi efsane basketbolcu gibi oynamak istediklerine karar verdikten sonra, geliştirmek istedikleri yeteneklerini seçiyor. Antrenman videoları izleyerek oyunlarını aşama aşama geliştiren genç oyuncular, uygulamadaki bazı kilitleri açarak ilerleyebiliyor, bazı rozetler alarak farklı bölümlere ulaşabiliyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Christmas İlahileri, Feminist Sözlerle Değiştirildi Şeytani Noel Babanın Peşine Düşen Kızın Sihirli Hikayesi →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.